Топ Вести

РК Металург

(Видео) Голот на Вања Илиќ меѓу најубавите голови на 4. коло на СЕХА-лигата

22.09.2017

СЕХА-лигата ги објави петте најубави голови од четвртото коло на ова регионално натпреварување, а меѓу нив е и еден од головите на Вања Илиќ.   Петте најубави гола: 1....

читај повеќе >

(Видео) Петте најдобри голмански одбрани во 4-то СЕХА-коло

22.09.2017

СЕХА-лигата ги објави петте најдобри одбрани од четвртото коло на ова регионално натпреварување меѓу кои нема одбрани на нашите голмани.   Петте најдобри одбрани: 1....

читај повеќе >

Лино Червар: Средбата со Бешикташ за нас е исклучително важна

21.09.2017

Денеска Металург одржа прес-конференција, по повод претстојната средба од второто коло на Лигата на шампионите, против екипата на турски Бешикташ. Своите видувања за оваа...

читај повеќе >

Комплетни резултати од 4. коло на СЕХА-лигата. Табела

20.09.2017

Со денешните две средби, комплетирано е четвртото коло во СЕХА-лигата. За жал, ова коло ни го донесе и вториот пораз на Металург, кој денеска е поразен во Нови...

читај повеќе >

Лино Червар: Војводина заслужено победи

20.09.2017

По напреварот меѓу Војводина и Металург се одржа редовната прес-конференција на која своите видувања ги искажаа двајцата тренери. Лино Червар: “Победата на Војводина е...

читај повеќе >

Денеска почна второто коло на Лигата на шампионите. Распоред на натпреварите

20.09.2017

Со денешниот натпревар Р.Н.Левен - Висла Плоцк, почна второто коло на Лигата на шампионите. . Распоред на натпреварите: 20.09.2017 г., 18.30 ч.:  Р.Л.Невен - Висла Плоцк  31:27 (13:13) ...

читај повеќе >

Металург не успеа во Нови Сад

20.09.2017

Ракометарите на Металург го забележаа вториот пораз во регионалната СЕХА-лига, откако се поразени на гостувањето кај екипата на Војводина, со резултат 19:21 (11:11). Ова е...

читај повеќе >

Металург закажува прес-конференција

19.09.2017

Почитувани, РК Металург закажува прес-конференција в четврток (21.09.2017) во 13.30 часот часот во конгресната сала на ВИП Арената СЦ Борис Трајковски, пред натпреварот што ќе го...

читај повеќе >

Од утре во продажба влезниците за средбата Металург – Бешикташ

19.09.2017

Средбата од 2. коло на Лигата на шампионите, против екипата на Бешикташ, на програмата е в недела (24 септември), со почеток во 17.00 часот. Оваа средба се игра во ВИП...

читај повеќе >

Лино Червар: Не сум задоволен, но сигурен сум дека ќе играме сѐ подобро

18.09.2017

“Не сум задоволен како го одигравме мечот во Монпелје. Одбраната не беше ниту доволно цврста ниту доволно агресивна, за да може да ги запре искусните француски...

читај повеќе >