Топ Вести

РК Металург

ИЗВЛЕЧЕНИ СЕ РЕДНИТЕ БРОЕВИ НА ЕКИПИТЕ ВО МАШКАТА СУПЕРЛИГА

06.09.2013

Денеска се извлечени редните броеви на екипите во машката ВИП суперлига: 01. РК Овче Поле 02. РК Тинекс Пролет 03. РК Охрид 2011 04. РК Текстилец 05. РК Радовиш 06. РК Зомимак...

читај повеќе >

ЧЕРВАР: СЕ НАДЕВАМ ДЕКА ЌЕ СВРТИМЕ НОВ ЛИСТ ВО МЕЃУСЕБНИТЕ ДУЕЛИ

06.09.2013

Металург денеска одржа прес-конференција по повод почетокот на новата сезона во Регионалната Гаспром-лига и утрешниот натпревар против екипата на Вардар. Пред собраните...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ СВИКУВА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА

05.09.2013

Почитувани, Ракометниот клуб Металург ве информира дека на ден 6.9.2013 година (петок) ќе одржи прес-конференција по повод првиот натпревар од СЕХА Регионалната лига, со тимот...

читај повеќе >

ИНТЕРЕСОТ ГОЛЕМ, СЕЗОНСКИТЕ НАСКОРО ВО ПРОДАЖБА

04.09.2013

Откако обезбедивме пласман во Лигата на шампионите, сега на ред дојде продажбата на сезонските влезници. Интересот за овој тип влезници е огромен бидејки праксата покажа...

читај повеќе >

ГОДИНАВА ЌЕ ИМАМЕ МНОГУ ПОТЕШКА ЗАДАЧА ВО ЛШ

04.09.2013

Минатата сезона Металург го направи најголемиот клупски успех, стигнувајќи до четврт-финалето од ЛШ, успех што на ниту еден машки македонски клуб не му пошол од рака во ниту...

читај повеќе >

ВО ПРОДАЖБА СЕ ПУШТЕНИ ВЛЕЗНИЦИТЕ ЗА САБОТНИОТ НАТПРЕВАР МЕТАЛУРГ- ВАРДАР

04.09.2013

Првата пресметка меѓу екипите на Металург и на Вардар е закажана на 7 септември, како дел од календарот на Регионалната Гаспром-лига. Натпреварот ќе се одигра во СЦ “Борис...

читај повеќе >

ПРВИОТ НАТПРЕВАР ВО ЛШ ГО ИГРАМЕ ВО БЕРН, НА 21 СЕПТЕМВРИ

03.09.2013

Првиот натпревар во Лигата на шампионите Металург ќе го игра на 21 септември, кога гостува кај екипата на Вакер Тун, а средбата е закажана со почеток во 16.30 часот. Своите...

читај повеќе >

ЧЕРВАР: “ПОБЕДИ ПРАВДАТА. МЕТАЛУРГ Е ВИСТИНСКИОТ ШАМПИОН“

02.09.2013

По натпреварот со Пик Сегед, изјава за македонските медиуми даде тренерот на Металург, Лино Червар: - Победи правдата, а неправдата е исправена. Ракометниот клуб Металург е...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ПОВТОРНО Е ДЕЛ ОД ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

02.09.2013

Тоа што го ветивме пред неколку месеци, еве го исполнивме. По загубената титула во домашното првенство, рековме дека ќе мораме да одиме по потешкиот пат, но и дека ќе...

читај повеќе >

МИРКУЛОВСКИ: ВО РЕВАНШОТ ЌЕ ВЛЕЗЕМЕ СО ЛАДНИ ГЛАВИ, ЦВРСТА ОДБРАНА И СМИРЕН НАПАД

01.09.2013

Само неколку чaса го делат Металург од реванш-натпреварот против унгарскиот вицепрвак Пик Сегед, дуел кој ќе го одреди патникот во групата Ц од Лигата на шампиони. Металург...

читај повеќе >