РК Металург

КАКО ДА КУПИТЕ КАРТА ПРЕКУ ИНТЕРНЕТ ? ПОГЛЕДНЕТЕ ГО УПАТСТВОТО.

22.08.2013

Многумина наши фанови се интересираат за можноста да набават влезница од дома, преку интернет. Во обид да им ја олесниме работата, го даваме упатството во вид на слики. Прво...

читај повеќе >

ДЕНЕСКА ПОЧНУВА ПРОДАЖБАТА НА ВЛЕЗНИЦИТЕ

21.08.2013

Се поблиску се мечевите од квалификацискиот бараж со екипата на Пик Сегед. Од денеска во продажба ќе бидат влезниците за натпреварот во Скопје, на 28 август. Продажбата на...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ГО ПРОСЛАВИ ОСВОЈУВАЊЕТО НА ТУРНИРОТ ВО СТРУГА. ФОТОГАЛЕРИЈА

20.08.2013

Ракометарите на Металург го искористија попладнето за пријатна бродска прошетка по Охридското езеро, а освојувањето на струшкиот турнир го прославија со вечера во летната...

читај повеќе >

ОДРЕДЕНИ СЕ САТНИЦИТЕ ЗА ОДИГРУВАЊЕ НА ДВОМЕЧОТ СО ПИК СЕГЕД

20.08.2013

Во консултации со ЕХФ одредени се сатниците за одигрување на двомечот со екипата на Пик Сегед. Двете средби, во Скопје (28 август) и во Сегед (1 септември), ќе се играат во 19...

читај повеќе >

РАКОМЕТАРИТЕ НА МЕТАЛУРГ СЕ НАТПРЕВАРУВАА ВО ПЛИВАЊЕ И ВО ТРЧАЊЕ. ФОТОГАЛЕРИЈА

19.08.2013

Ракометарите на Металург денеска имаа тренинг со натпреварувачки карактер. Се натпреваруваа во пливање, во трчање и во изведување на кардиоваскуларни вежби, или како што на...

читај повеќе >

НЕПОТРЕБНО ЕСКАЛИРА СЛУЧАЈОТ „СТАНИЌ“

19.08.2013

Ракометниот клуб Металург во согласност со својата политика и својата стратегија за работа чувствува обврска и потреба да реагира во врска со тенденциозната ескалација на...

читај повеќе >

СО ДОБРА ИГРА ЌЕ ЈА ОПРАВДАМ ДОВЕРБАТА НА ПУБЛИКАТА

19.08.2013

Својот квалитет и препознатлив стил на пожртвувана игра, како дел од екипата на Металург, Атман ги демонстрира на натпреварите на турнирот „Струга 2013“, каде што за три дена,...

читај повеќе >

В СРЕДА ПОЧНУВА ПРОДАЖБАТА НА ВЛЕЗНИЦИ ЗА НАТПРЕВАРОТ СО ПИК СЕГЕД

19.08.2013

В среда, 21.08.2013 година, со почеток во 17 часот, почнува продажбата на влезници за натпреварот со Пик Сегед. Продажбата на влезниците ќе ја врши нашиот дистрибутер...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ГИ ПРОДОЛЖУВА ПОДГОТОВКИТЕ ВО ОХРИД

19.08.2013

По освојувањето на турнирот во Струга, екипата на Металург ги продолжи своите подготовките во Охрид. Ракометарите се сместени во хотелот “Белви“, а ќе тренираат по двапати...

читај повеќе >

ЗАВРШИ 41-ТО ИЗДАНИЕ НА МЕЃУНАРОДНИОТ ТУРНИР ВО СТРУГА.

19.08.2013

Со одигрувањето на мечевите за пласман, вчера заврши 41-то издание на Меѓународниот ракометен турнир во Струга. Металург го одбрани насловот стекнат минатата година,...

читај повеќе >