РК Металург

ВАСКО ШЕВАЉЕВИЌ: ЌЕ ПРОБАМЕ, ЌЕ ДАДЕМЕ СЀ ОД СЕБЕ, ПА НЕКА БИДЕ КАКО ЌЕ БИДЕ…

21.03.2013

Што знаете за македонскиот ракометен шампион Металург?  - Ги следам европските настапи на Металург, а се сеќавам и на неговите добри игри во текот на минатата сезона во...

читај повеќе >

ДЕЈАН МАНАСКОВ ОДЛИЧНО СЕ ОПОРАВУВА. ФОТО

20.03.2013

Дејан Манасков пријатно ги изненади сите и присуствуваше на вечерниот тренинг на Металург. Видно расположен Дејан ни го кажа следното: - Одлично се опоравувам. По...

читај повеќе >

“КАЈГАНА“ НА ТРЕНИНГ КАЈ РАКОМЕТАРИТЕ НА МЕТАЛУРГ

20.03.2013

Во пресрет на осминафиналниот реванш-натпревар од Лигата на шампионите против екипата на Динамо Минск, нашите ракометари ги посети новинарскиот тим на порталот...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЗАКАЖУВА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА

19.03.2013

Почитувани, Ракометниот клуб Металург ве информира дека на ден 21.03.2013 година (четврток) ќе одржи прес-конференција по повод натпреварот со екипата на Динано Минск...

читај повеќе >

Крстевски: Мојсовски е мојот идол

18.03.2013

Преземено од “Нова Македонија“ Пред седум месеци од редовите на Младост од Ресен, во тимот на Металург јуниор пристигна централниот бек Горан Крстевски, роден на 29 март 1996...

читај повеќе >

ПРЕЗАКАЖАН Е НАТПРЕВАРОТ МЕТАЛУРГ – ВАРДАР ПРО

18.03.2013

Натпреварот од 17. коло на СЕХА-лигата, мегу екипите на Металург и Вардар ПРО е презакажан. Предлогот дојде од новото раководство на РФМ и новиот селектор Обрван, а целта на...

читај повеќе >

ПРЕД ВРАТАТА НА ПРВИОТ ТИМ

16.03.2013

Преземено од “Нова Македонија“. Пешевски - наследникот на Димовски Највозрасниот во групата јунаци што направија подвиг на минатонеделниот меч од Регионалната лига...

читај повеќе >

НАУМЧЕ МОЈСОВСКИ Е ТРЕТ СТРЕЛЕЦ ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

15.03.2013

По фантастичната партија во Минск и деветте постигнати голови, Наумче Мојсовски се проби на третата позиција на листата на стрелците во Лигата на шампионите, со 64 постигнати...

читај повеќе >

ДАЛИ Е МОЖНО: БЕБЕШКО – ИМАВМЕ ЛОШО СУДЕЊЕ. СЕ ЧУВСТВУВАМ КАКО НИЕ ДА БЕВМЕ ГОСТИ

14.03.2013

По натпреварот Динамо Минск – Металург се одржа редовна пресконференција. Александар Петровски: “Најпрво сакам да им се заблагодарам на домаќините за одличниот прием....

читај повеќе >

ШТО ИЗЈАВИЈА НАШИТЕ РАКОМЕТАРИ ПО СРЕДБАТА ВО МИНСК ?

14.03.2013

По натпреварот контактиравме со нашата екипа во Минск. Ви ги пренесуваме изјавите на претседателот на Металург, Ристо Чокрев, на Наумче Мојсовски, Миркуловски и на...

читај повеќе >