РК Металург

ВИДЕТЕ КАКО СЕ ЗАБАВУВААТ РАКОМЕТАРИТЕ НА МЕТАЛУРГ. ФОТО

06.08.2013

Дека нашите ракометари наоѓаат време и за забава сведочат фотографиите што денеска ги добивме од Златибор. Аце Јоновски, Филип Миркуловски, Дарко Станиќ, Ванчо Димовски,...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ТРЕНИРА, ДРУГАРУВА И ГРАДИ СИЛЕН ТИМ

05.08.2013

Статијата е преземена од дневниот весник “Нова Македонија“. Ракометарите на Металург ја почнаа втората фаза од подготовките за наредната натпреварувачка сезона. Тие веќе...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ СЕ СМЕСТИ ВО ЗЛАТИБОР. ФОТОГАЛЕРИЈА

02.08.2013

Металург пристигна во Златибор. Екипата се смести и приквечер го одржа и првиот...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ВЛЕГУВА ВО СЛЕДНА ФАЗА ОД ПОДГОТОВКИТЕ

01.08.2013

Металург влегува во следна фаза од подготовките. Утре наутро Металург заминува на висински подготовки во Златибор каде што ќе остане до 10 август. Во текот на осумдневниот...

читај повеќе >

НОВИТЕ РАКОМЕТАРИ ГИ ДОБИЈА СВОИТЕ БРОЕВИ НА ДРЕСОВИ

29.07.2013

Новите ракометари на Металург ги добија своите броеви на дресови. Комплетен список: Дарко Станиќ ...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ НАПОРНО ТРЕНИРА

29.07.2013

Напорни се кондиционите тренинзи на топлото јулско сонце. Сепак, ракометарите на Металург се вистински професионалци и добро се справуваат со поставените задачи. Наутро се...

читај повеќе >

НЕВЕРОЈАТНА СТАТИСТИКА НА ПИКЕРОТ ПЕТАР ТОПИЌ

27.07.2013

Неверојатна е статистиката на нашето ново засилување, пикерот Петар Топиќ, во последните две сезони во хрватската елитна лига. Во изминатата сезона Топиќ, во дресот на...

читај повеќе >

ГОЦЕ ОЈЛЕСКИ Е НОВ РАКОМЕТАР НА МЕТАЛУРГ

25.07.2013

Само еден ден по отпуштањето од Вардар, Гоце Ојлески потпиша двегодишен договор со Металург. Гоце е повеќегодишна цел на нашиот клуб и треба да помогне во ситуација кога...

читај повеќе >

ПЕТАР ТОПИЌ Е НОВ РАКОМЕТАР НА МЕТАЛУРГ

24.07.2013

Металург денеска потпиша тригодишен договор со Хрватот Петар Топиќ (22), кој игра на пикерска позиција. Топиќ е висок 204 см, тежок 98 кг, а доаѓа од екипата на Каштел...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ГО ОДРЖА ПРВИОТ ТРЕНИНГ

24.07.2013

Металург вечерва го одржа својот прв тренинг. Присуствуваа сите ракометари сем Ренато Вугринец, кој ќе допатува утре. Најпрво, Металург одржа состанокот на кој...

читај повеќе >