РК Металург

ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА ПО НАТПРЕВАРОТ ЗАГРЕБ – МЕТАЛУРГ

10.03.2013

По вчерашниот натпревар се одржа и редовната прес-конференција, на која своите гледишта ги изложија тренерите на двете екипи. Нашиот Александар Петровски, кој одлично го...

читај повеќе >

МЛАДОСТА НА МЕТАЛУРГ 52 МИНУТИ ГО МАЧЕШЕ ЗАГРЕБ

09.03.2013

Металург го исполни своето ветување - не дигна бело знаме, без разлика на составот со кој настапи и во кој истакната улога одигра младиот Марко Нелоски (16). Цели 52 минути се...

читај повеќе >

ПРЕД СРЕДБАТА СО ЗАГРЕБ

09.03.2013

За неполни пет часа ќе започне средбата од редовното коло на СЕХА-лигата, меѓу екипите на Загреб и на Металург. Да потсетиме, за да ја задржи свежината во екипата, тренерот...

читај повеќе >

ЧЕСТИТ ОСМИ МАРТ

08.03.2013

Ракометниот клуб Металург им го честита празникот “8 Март“ на ракометарките од сестринскиот ЖРК Металург. Ја користиме можноста да им го честитаме празникот и на сите наши...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЌЕ ПАТУВА ВО ЗАГРЕБ СО СВОЈОТ МЛАДИНСКИ СОСТАВ

07.03.2013

Пред десетина дена Металург побара од Загреб да се презакаже средбата од 16-то коло, која според распоредот треба да се игра в сабота. Како причини ги наведовме исклучително...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЈА ОСТВАРИ И СВОЈАТА ВТОРА ЦЕЛ – ПЛАСМАН ВО ЗАВРШНИЦАТА НА РЕГИОНАЛНОТО НАТПРЕВАРУВАЊЕ

06.03.2013

Металург ја оствари и својата втора цел, поставена во плановите во почетокот на сезоната. По пласманот во осминафиналето во Лигата на шампионите, обезбедено е и учеството во...

читај повеќе >

СО ПОБЕДАТА НАД БРЕСТ МЕШКОВ, МЕТАЛУРГ ГО ОСИГУРА УЧЕСТВОТО ВО ФАЈНАЛ-ФОРОТ НА СЕХА-ЛИГА

06.03.2013

Пред малку Металург го совлада одличниот тим на Брест Мешков со резултат 28:26, 16:12. Резултатот е идентичен со оној од загубениот напреварот во Брест, а видовме и одлично деби на...

читај повеќе >

УТРЕ МЕТАЛУРГ ИГРА СО БРЕСТ МЕШКОВ

05.03.2013

Утре Металург, по третпат оваа сезона, ќе се сретне со екипата на Брест Мешков. Овој натпревар е дел од 15. коло на Регионалната лига, а победата ни е потребна за и теоретски да...

читај повеќе >

УСПЕШНО Е ОПЕРИРАН ДЕЈАН МАНАСКОВ

05.03.2013

Денеска наутро, во Специјалната болница за ортопедија “Др Немец“ во Матули, во близина на Опатија (Хрватска), успешно е опериран Дејан Манасков. Извесно време Манасков ќе се...

читај повеќе >

ПОЧНУВА ПРОДАЖБАТА НА ВЛЕЗНИЦИТЕ ЗА ОСМИНАФИНАЛНИОТ НАТПРЕВАР МЕТАЛУРГ – ДИНАМО МИНСК

04.03.2013

Ракометниот клуб Металург ја информира македонската јавност дека на ден 06.03.2013 година, среда, почнува продажбата на влезниците за натпреварот Металург - Динамо Минск, за сите...

читај повеќе >