РК Металург

ОД УТРЕ ЌЕ СЕ ПРОДАВААТ ВЛЕЗНИЦИТЕ ЗА НАТПРЕВАРОТ МЕТАЛУРГ – БРЕСТ МЕШКОВ

03.03.2013

Натпреварот Металург – Брест Мешков се игра на 6 март во салата “Автокоманда“, а почетокот е закажан во 18 часот. Влезниците за овој натпревар чинат 50 денари и ќе се продаваат...

читај повеќе >

ЕХФ ЛАНСИРА НОВА МЕНАЏЕР-ИГРА БАЗИРАНА НА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

02.03.2013

Почитувани фанови ! Групацијата ВЕЛУКС, главниот спонзор на европското клупско ракометно натпреварување, ја лансира првата интернационална менаџер-игра, која е базирана...

читај повеќе >

ОЧЕКУВАН ТРИУМФ НА МЕТАЛУРГ

01.03.2013

Предмалку Металург го совлада тимот на Извиѓач во Љубушки и практично го обезбеди учеството во фајнал-форот на СЕХА-лигата. Металург победи со резултат 27:19 (11:10). Иако настапи...

читај повеќе >

ЕХФ ГИ ПОТВРДИ ДАТИТЕ НА ОДИГРУВАЊЕ НА ОСМИНАФИНАЛНИТЕ ДУЕЛИ

28.02.2013

ЕХФ ги потврди датите на одигрување на осминафиналните дуели. Металург, својата прва средба против екипата на Динамо Минск ќе ја одигра на 14 март во “Дворецот на...

читај повеќе >

ВУГРИНЕЦ ГО ИЗРЕШЕТА ЛОВЌЕН, НАУМЧЕ СЕ ВРАЌА ВО СКОПЈЕ

27.02.2013

Металург освои важни бодови и е многу блиску да го верификува учеството во фајнал-форот на СЕХА-лигата, во сезоната 2012/2013. Самиот натпревар помина во огорчена, но рамноправна...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ГО СОВЛАДА ЛОВЌЕН

27.02.2013

Пред неколку минути заврши натпреварот во Цетиње, каде Металург ја совлада екипата на Ловќен, со резултат 24:22, полувреме 10:11. Освоивме важни бодови на жешкиот терен во Цетиње....

читај повеќе >

“БАУЕРФАЈНД“ СЕ ШИРИ НИЗ МАКЕДОНИЈА

27.02.2013

Нашиот партнер, реномираниот бренд “Бауерфајнд“ (“Bauerfeind“), кој во Македонија е присутен од 2002 година, се проширува со подружници низ целата земја. Првата од нив е веќе во...

читај повеќе >

ИНФОРМАЦИЈА ЗА ИМАТЕЛИТЕ НА СЕЗОНСКИ БИЛЕТИ

26.02.2013

Почитувани, Поради големиот интерес за осминафиналниот натпревар во Лигата на шампионите и оправданата загриженост на сопствениците на сезонските влезници, ракометниот...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЕКСПРЕСНО НАЈДЕ ЛЕВО КРИЛО

26.02.2013

Повредата на Дејан Манасков навистина го погоди Металург. Еден од најперспективните млади европски ракометари е запрен токму во својата најдобра сезона, а неговите 42 гола,...

читај повеќе >

РЕАКЦИИ ВО МЕТАЛУРГ ПО ПОВОД ДЕНЕШНОТО ИЗВЛЕКУВАЊЕ

26.02.2013

Динамо Минск е нашиот осминафинален противник во Лигата на шампионите, екипа со која не врзуваат пријатни, но и непријатни моменти. Оваа година ги совладавме во финалето на...

читај повеќе >