РК Металург

ИНФОРМАЦИЈА ЗА ФАНОВИТЕ НА РК МЕТАЛУРГ

09.04.2013

Како што е познато, во продажба се пуштени влезниците за полуфиналните средби од фајналфорот во СЕХА-лигата. Ве известуваме дека навивачите на Вардар ПРО ќе бидат сместени...

читај повеќе >

ДЕНЕСКА ПОЧНУВА ПРОДАЖБАТА НА ВЛЕЗНИЦИТЕ ЗА ФАЈНАЛФОРОТ ВО СЕХА-ЛИГАТА

08.04.2013

Организаторот на фајнајфорот во СЕХА-лигата, екипата на Вардар ПРО, влезниците ќе ги дистрибуира преку продажната мрежа на “МКТикетс“ . Цената на влезниците за...

читај повеќе >

ПОВРЕДАТА НА МИРКУЛОВСКИ Е ОД ПОСЕРИОЗЕН КАРАКТЕР, ГО ОЧЕКУВА ПАУЗА ОД НЕКОЛКУ НЕДЕЛИ

04.04.2013

Лоши вести за Металург и за македонската репрезентација. На вчерашниот натпревар се повреди Филип Миркуловски, кој ја обнови старата повреда поради која паузираше две...

читај повеќе >

И КИЕЛЦЕ ГИ ОБЈАВИ СВОИТЕ ЦЕНИ ЗА НАТПРЕВАРОТ ПРОТИВ МЕТАЛУРГ

02.04.2013

И Киелце ги објави своите цени за натпреварот против Металург, на 28 април. Клубот за овој натпревар одреди само две цени: 60 злоти (880 денари) за луѓето со блок карти и 70 злоти (1050...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ГИ ОДРЕДИ ЦЕНИТЕ НА СВОИТЕ ВЛЕЗНИЦИ ЗА ЧЕТВРТ-ФИНАЛНИОТ НАТПРЕВАР СО КИЕЛЦЕ

01.04.2013

На својата седница во проширен состав, УО на Металург донесе одлука продажбата на влезниците за четврт-финалниот натпревар против екипата на Киелце да започне в сабота, 13...

читај повеќе >

Металург е морален победник на ЛШ

31.03.2013

Статијата е преземена од весникот “Нова Македонија“ Лино Червар веќе четврта сезона го предводи македонскиот ракометен првак Металург и е еден од најзаслужните за...

читај повеќе >

ХУМАНИТАРЕН КОКТЕЛ ПОД ПОКРОВИТЕЛСТВО НА НАУМЧЕ МОЈСОВСКИ. ФОТОГАЛЕРИЈА

29.03.2013

Вчера се одржа хуманитарен коктел под покровителство на Наумче Мојсовски, а по повод 15 години на здружението за културна соработка, “Интеркултура“. Се работи за...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ УЧЕСТВУВА ВО КРВОДАРИТЕЛСКА КАМПАЊА ПО ПОВОД 8-ГОДИШНИНАТА НА РЕ-МЕДИКА

29.03.2013

Со мотото Супер е да си млад, кул е да си хуман, вработените од Ре-Медика, ракометарите на Металург и Црвениот крст започнуваат кампања за подигнување на свеста за...

читај повеќе >

КРАЈ НА РЕГУЛАРНИОТ ДЕЛ НА СЕХА-ЛИГАТА. НОВИ СЛУЖБЕНИ БОДОВИ ЗА ТАТРАН ПРЕШОВ.

28.03.2013

Заврши регуларниот дел во регионалното натпреварување. Заврши како што и почна - со службена победа на екипата на Татран од Прешов. Овојпат екипата на Извиѓач е тимот што не...

читај повеќе >

ВИНАРИЈА “СТОБИ“ ГИ НАГОСТИ ШАМПИОНИТЕ

28.03.2013

По повод големиот успех и пласманот меѓу осумте најдобри клубови во Лигата на шампионите, ракометарите и управата на РК Металург денеска беа гости на винаријата “Стоби“....

читај повеќе >