Топ Вести

РК Металург

(Видео) За најдобар потег на средбата Динамо – Металург, СЕХА-лигата го одбра голот на Мице Шилегов

06.09.2017

Младиот Мице Шилегов добро ги користи шансите што му ги дава Лино Червар. Вечерва одигра десетина минути и постигна три гола од четири обиди. Неговиот прв гол, тимот на...

читај повеќе >

Металург го надигра тимот на Динамо во Панчево

06.09.2017

Металург вечерва комплетно го надигра тимот на Динамо од Панчево, кого го совлада со резултат 25:20 (16:9). Нашите ракометари одиграа според барањата на тренерот Лино Червар и...

читај повеќе >

Лино Червар: За успех против Динамо Панчево ќе треба да ги намалиме техничките грешки

06.09.2017

Денеска, со почеток во 20.45 часот, Металург ќе го одигра својот втор натпревар во новата сезона во СЕХА-лигата. Нашиот тим вечерва и гостува на екипата на Динамо во Панчево, а...

читај повеќе >

Од утре во продажба влезниците за средбата со Нексе

05.09.2017

Средбата од 3. коло на СЕХА лигата, против екипата на Нексе, на програмата е в недела (10 септември), со почеток во 17.45 часот. Оваа средба се игра во ВИП арената “Борис...

читај повеќе >

Металург закажува прес-конференција

05.09.2017

Почитувани, РК Металург закажува прес-конференција в четврток (07.09.2017) во 12 часот во конгресната сала на ВИП Арената СЦ Борис Трајковски, пред натпреварот што ќе го одиграме...

читај повеќе >

Металург отпатува за Панчево

05.09.2017

Рано наутро ракометарите на Металург отпатуваа за Панчево (Србија), каде утре ги очекува натпреварот од второто коло во СЕХА-лигата со екипата на Динамо. Металург денеска...

читај повеќе >

Одбраната на Дарко Арсиќ меѓу најдобрите пет одбрани на 1. коло на СЕХА-лигата

03.09.2017

СЕХА-лигата ги објави петте најдобри одбрани од првото коло на ова регионално натпреварување, а на петтото место е пласирана двојната одбрана на Дарко Арсиќ од средбата со...

читај повеќе >

Голот на Мартин Велковски меѓу најубавите пет гола на 1. коло на СЕХА-лигата

03.09.2017

СЕХА-лигата ги објави петте најубави голови од првото коло на ова регионално натпреварување, а на петтото место е пласиран “слаломот“ на Мартин Велковски од средбата со...

читај повеќе >

Спортинг е квалификантот во нашата група во Лигата на шампионите

03.09.2017

Екипата на Спортинг од Лисабон е квалификантот од нашата група “Б“ во Лигата на шампионите, откако во финалето на квалификацискиот турнир го совлада тимот на Алпла Хард, со...

читај повеќе >

Комплетирано првото коло во СЕХА-лигата. Табела

03.09.2017

Со вчерашниот натпревар меѓу Металург и Вардар, комплетирано е првото коло во СЕХА-лигата.   Комплетни резултати од првото коло: Татран Прешов - Брест Мешков  24:23...

читај повеќе >