Топ Вести

РК Металург

Јагањац – новиот бомбардер на Металург

18.10.2017

Од риечкиот тим Козала, преку големиот Пари Сен Жермен, сезонава на младиот тим на Металург му се приклучи хрватскиот кадетски репрезентативец Халил Јагањац (19), кој со...

читај повеќе >

Мартин Томовски: Тренингот и менталната подготовка се најважни

17.10.2017

Повеќегодишната политика на македонскиот вицепрвак Металург за вложување во својата ракометна младина, за еден ден тие млади ракометари да го облечат првотимскиот дрес и да...

читај повеќе >

Во продажба влезниците за средбата Металург – Горење Велење

17.10.2017

Средбата од 6. коло на СЕХА-лигата, против екипата на Горење Велење, на програмата е в среда (18 октомври), со почеток во 18.45 часот. Оваа средба се игра во ВИП арената...

читај повеќе >

Александар Јовиќ: Наша примарна цел е да играме се подобро

16.10.2017

Металург денеска одржа прес-конференција, по повод претстојниот натпревар од 6. коло на СЕХА-лигата, против екипата на Горење од Велење. Своите размислувања на денешната...

читај повеќе >

Најубави голови и најдобри одбрани во изборот од петтото коло на Лигата на шампионите

16.10.2017

По традиција, после секое одиграно коло во Лигата на шампионите, маркетинг тимот на ЕХФ ги избира петте најубави голови и петте најдобри одбрани на колото. Овој пат ЕХФ...

читај повеќе >

(Видео) Идеален тим на 5. коло на Лигата на шампионите

16.10.2017

ЕХФ го објави идеалниот тим на петтото коло на Лигата на шампионите, а во него немаше место за ракометари на Металург. Видеото можете да го погледнете ОВДЕ. . Идеален тим на...

читај повеќе >

Комплетни резултати од 5. коло на Лигата на шампионите. Табели

15.10.2017

Со денешните 6 средби, комплетирано е 5. коло на групната фаза на Лигата на шампионите. . Резултати: Група “А“: Висла Плоцк – Пик Сегед  27:33 (12:15) Нант – Кристијанштад ...

читај повеќе >

Халил Јагањац е втор стрелец во Лигата на шампионите. Топ 5

15.10.2017

Ракометарот на Металург Халил Јагањац се проби на втората позиција на листата на стрелците во Лигата на шампионите. По пет одиграни кола, нашиот стрелец зад своето презиме...

читај повеќе >

Денешни резултати од натпреварите во Лигата на шампионите

14.10.2017

Денеска се одиграни пет средби од петтото коло на Лигата на шампионите. Металург ја извојува својата прва гостинска победа и го освои петиот бод во тековната сезона. Вардар,...

читај повеќе >

Мартин Серафимов е само вториот 17-годишен ракометар, кој сезонава постигна гол во Лигата на шампионите

14.10.2017

Металург го доби гостинскиот натпревар против Чеховски Медведи, но, покрај важните бодови, нашата екипа доби и нова ѕвезда во својот состав. Младиот Мартин Серафимов, кој има...

читај повеќе >