Топ Вести

РК Металург

Нова ера во соработката: Вардар ќе тренира во Автокоманда

25.07.2018

Металург е отворен за соработка со сите клубови и школи во Македонија, а како пример за отвореноста на нашиот клуб, претседателот на Металург Зоран Цветановски ја посочи...

читај повеќе >

Данило Брестовац претставен како нов шеф на стручниот штаб на Металург

25.07.2018

Металург денеска одржа прес-конференција на која беше промовиран новиот шеф на стручниот штаб - Данило Брестовац. Брестовац се враќа во Металург по неколкугодишна пауза, по...

читај повеќе >

Металург свикува прес-конференција

24.07.2018

Почитувани, Ракометниот клуб Металург ве поканува на прес-конференција на која ќе биде претставен новиот шеф на стручниот штаб и ќе бидат презентирани плановите за новата...

читај повеќе >

Ракометниот Суперкуп на Македонија ќе се игра во Струга

03.07.2018

И оваа сезона ракометниот шампионат на Македонија ќе започне со Суперкупот, на кој ќе настапат двете најдобри екипи во Македонија - сопственикот на двојната круна Вардар...

читај повеќе >

Металург групната фаза во Лигата на шампионите ја почнува со гостувањето кај Спортинг Лисабон

30.06.2018

Иако се уште не се конкретизирани датите на десетте кола во групната фаза, веќе се знае распоредот на колата во групата “Ц“. Металург натпреварувањето ќе го почне со...

читај повеќе >

Александар Јовиќ: Тешка група во која ние ќе бидеме со убедливо најмлад состав

29.06.2018

Металург предмалку ги дозна своите противници во групната фаза на Лигата на шампионите, каде ќе се соочиме со екипите на Бјерингбро (Данска), Спортинг (Португалија), Бешикташ...

читај повеќе >

Металург ги доби своите противници во групната фаза на Лигата на шампионите

29.06.2018

Во Виена заврши извлекувањето на групите за групната фаза на Лигата на шампионите за сезона 2018/19. Металург оваа сезона ќе настапува во групата “Ц“, каде  за противници ги...

читај повеќе >

Металург денеска ги добива противниците во групната фаза на Лигата на шампионите

29.06.2018

Денеска, со почеток во 12.30 часот, ќе се влече ждрепката за групната фаза во Лигата на шампионите. Металург повторно ќе биде дел од групите “Ц“ и “Д“ и при влечењето ќе...

читај повеќе >

Македонската Суперлига ќе стартува на средината на септември

22.06.2018

Машката Суперлига и годинава ќе се игра по истиот систем на натпреварување. Металург и Вардар на лигата ќе и се приклучат напролет, додека во првиот дел од шампионатот, за...

читај повеќе >

Металург од прв шешир ќе ја чека ждрепката за групната фаза

20.06.2018

Металург е ставен меѓу двете најсилни екипи кои ќе бидат дел од групите “Ц“ и “Д“. Нашиот клуб, заедно со Висла Плоцк, е ставен во првиот шешир при извлекување на ждрепката...

читај повеќе >