Топ Вести

РК Металург

Металург повторно е дел од Лигата на шампионите

18.06.2018

Прекрасни вести стигнаа од Глазгов, од каде пред малку стигна решението на Извршната Комисија на ЕХФ според кое Металург и оваа сезона ќе биде дел од Лигата на...

читај повеќе >

Александар Јовиќ се стекна со мастер-коуч диплома

06.06.2018

Со полагање на третиот модул во Загреб, тренерот на Металург Александар Јовиќ се стекна со диплома Мастер-коуч. Со добивањето на оваа лиценца, Александар Јовиќ стекна можност...

читај повеќе >

На состанокот на Извршната комисија на ЕХФ во Глазгов ќе се решава за апликацијата на Металург

06.06.2018

Металург и оваа година побара вајлд-карта за учество во Лигата на шампионите. За нашата, како и за апликациите на сите други заинтересирани екипи, ќе се решава на состанокот...

читај повеќе >

Сите стрелци на Металург во сезона 2017/18

02.06.2018

Во сезона 2017/18, Металург одигра 42 официјални средби во Лигата на шампионите, СЕХА-лигата, Купот на Македонија и во првенството на Македонија. Притоа, нашите стрелци постигнаа ...

читај повеќе >

Сите официјални натпревари на Металург во сезона 2017/18

02.06.2018

Во сезоната 2017/18, Металург се натпреваруваше во четири натпреварувања: Лигата на шампионите, СЕХА-лигата, Купот на Македонија и во првенството на Македонија. Нашиот клуб...

читај повеќе >

Првенството заврши. Конечна табела

01.06.2018

Со одигрување на последните две средби од последното коло, финишираше ракометното првенство на Македонија. Најголемото изненадување се случи на средбата меѓу екипите на...

читај повеќе >

Димовски: Нова потврда за создавачкиот концепт Металург

01.06.2018

Со пораз од Вардар во последното коло од плејофот ракометарите на Металург ја завршија сезоната во домашното првенство како вицепрваци на Македонија. Тоа е позиција што и за...

читај повеќе >

Жарко Пешевски: Довидување до следно видување Металург

01.06.2018

По 16 години минати во Автокоманда, пикерот на Металург Жарко Пешевски го напушта нашиот клуб и почнува интернационална кариера, а негова прва станица е Украина и нејзиниот...

читај повеќе >

Силен отпор на Металург против шампионскиот тим на Вардар

30.05.2018

Во Автокоманда вечерва се одигра средбата од последното коло на плејоф-групата во која Металург го пречека старо-новиот шампион на Македонија Вардар. Оваа средба апсолутно...

читај повеќе >

Металург повторно ќе аплицира за место во Лигата на шампионите

30.05.2018

Македонскиот вицешампион Металург повторно ќе аплицира за дополнително место во ракометната Лига на шампионите за наредната сезона. Во текот на наредната недела, преку...

читај повеќе >