Топ Вести

РК Металург

Во Харков, победата измолкна низ рацете на Металург

08.10.2017

Металург се враќа со освоен бод од тешкото гостување во Харков, каде целосно го надигра фаворизираниот тим на Мотор Запорожје, но и немаше сили да го освои целиот...

читај повеќе >

Познати се составите на Металург и на Мотор Запорожје за денешната средба

08.10.2017

За неколку часа во спортскиот комплекс “Локомотив“ во Харков ќе почне средбата од 4. коло на групната фаза на Лигата на шампионите, меѓу екипите на Мотор Запорожје и...

читај повеќе >

Металург замина за Харков (Украина)

07.10.2017

Со летот Скопје - Истанбул, а потоа и Истанбул - Харков, Металург денеска рано наутро замина за Харков (Украина), каде утре го игра натпреварот со Мотор Запорожје од четвртото...

читај повеќе >

Распоред и сатница на натпреварите од 4. коло на Лигата на шампионите

05.10.2017

Со вчерашниот натпревар од групата “Д“, меѓу екипите на Спортинг и на Чеховски Медведи, почна 4. коло на групната фаза на Лигата на шампионите. . Распоред и сатница на...

читај повеќе >

Божо Анџелиќ засега е четврти стрелец во СЕХА-лигата

04.10.2017

По пет одиграни кола во СЕХА-лигата, се издвои дел од најдобрите стрелци во лигата. Засега, сигурен лидер е Бруно Буторац од екипата на Татран, кој забележа дури 39 погодоци, или...

читај повеќе >

Александар Јовиќ: Му дадовме достоен отпор на подобриот Загреб

04.10.2017

Во отсуство на Лино Червар, Металург на средбата против ППД Загреб го предводеше Александар Јовиќ, кој не беше незадоволен, по средбата. Александар Јовиќ: “Сметам дека...

читај повеќе >

Касим Каменица: Ги искористивме нашето искуство и подолгата клупа

04.10.2017

Тренерот на ППД Загреб Касим Каменица беше задоволен од резултатот на средбата и на редовната прес-конференција, по натпреварот, го пофали Металург, но ги пофали и своите...

читај повеќе >

Незаслужено висок пораз на Металург

04.10.2017

Металург ја загуби средбата од 5. коло на СЕХА-лигата против екипата на ППД Загреб, со резултат 26:32 (12:13). Иако поразот делува убедливо, Металург не заслужи толкава негатива,...

читај повеќе >

Александар Јовиќ: За да се надеваме на успех против Загреб, ќе мораме да ја повториме играта од средбата со Спортинг

02.10.2017

Ден пред средбата со ППД Загреб, во рамките на петтото коло на СЕХА-лигата, Металург одржа прес-конференција на која своите размислувања ги искажаа Александар Јовиќ и Дарко...

читај повеќе >

(Видео) Двојната одбрана на Арсиќ во топ 5 одбрани на 3. коло на Лигата на шампионите

02.10.2017

По традиција, после секое одиграно коло во Лигата на шампионите, маркетинг тимот на ЕХФ ги избира петте најдобри голмански одбрани на колото. Двојната одбрана на Арсиќ, на...

читај повеќе >