Топ Вести

РК Металург

Честит Божиќ!

07.01.2018

Како што бадниковиот оган се ложи, во Вашиот дом среќа да се множи, нека светла ѕвезда во животот Вас ве води, зашто денес е Божиќ – Христос се роди! Рана зора додека се руди,...

читај повеќе >

Среќни новогодишни празници

31.12.2017

На сите луѓе во клубот, на нашите ракометари и ракометарки, на нашите партнери, на сите симпатизери на клубот, им посакуваме среќни новогодишни празници. Нека идната, 2018-та,...

читај повеќе >

(Видео) Топ 7 моменти во СЕХА-лигата во 2017 година

31.12.2017

Во 2017 година во СЕХА-лигата имаше стотици незаборавни спортски моменти, но маркетинг-тимот на лигата ги одбра овие...

читај повеќе >

(Видео) Жарко Пешевски во идеалниот тим на СЕХА-лигата во месец декември

28.12.2017

Маркетинг-тимот на СЕХА-лигата го објави идеалниот тим на лигата во месец декември, а во него заслужено се најде пикерот на Металург Жарко Пешевски. . Идеален тим за...

читај повеќе >

Филип Кузмановски во изборот за најдобар млад спортист на град Скопје за 2017 г

25.12.2017

Традиционално, и оваа година Градот Скопје и Сојузот на спортски федерации на Македонија ги наградија најуспешните спортисти на Скопје за 2017 година, односно ги избираа...

читај повеќе >

(Видео) Топ 5 најубави голови во СЕХА-лигата за месец декември

25.12.2017

Маркетинг тимот на СЕХА-лигата ги објави петте најубави голови за месец декември. За жал, на листата нема остварување на ракометарите на Металург. . Петте најубави гола: 1....

читај повеќе >

(Видео) Топ 5 најдобри одбрани во СЕХА-лигата за месец декември

25.12.2017

Маркетинг тимот на СЕХА-лигата ги објави петте најдобри голмански одбрани за месец декември. За жал, на листата нема остварување на голманите на Металург. . Петте најдобри...

читај повеќе >

(Видео) Халил Јагањац меѓу најдобрите дебитанти во Лигата на шампионите

20.12.2017

Уште едно признание стигна за нашиот лев бек Халил Јагањац од ЕХФ. Тој е номиниран во групата од шест најдобри дебитанти во првиот дел на Лигата на шампионите, во тековната...

читај повеќе >

Александар Јовиќ: Нерешениот резултат е и најправеден

18.12.2017

По средбата Нексе - Металург се одржа редовната прес-конференција на која присутните новинари имаа можност да ги слушнат коментарите на учесниците на денешниот...

читај повеќе >

Металург повторно испушти бодови во СЕХА-лигата

17.12.2017

Предмалку заврши средбата во Нашице, каде Металург и гостуваше на екипата на Нексе во својот последен натпревар во 2017 година. Средбата заврши со резултат 31:31, но остана...

читај повеќе >