Топ Вести

СЕХА Лига

(Видео) Голот на Вања Илиќ меѓу најубавите голови на 4. коло на СЕХА-лигата

22.09.2017

СЕХА-лигата ги објави петте најубави голови од четвртото коло на ова регионално натпреварување, а меѓу нив е и еден од головите на Вања Илиќ.   Петте најубави гола: 1....

читај повеќе >

(Видео) Петте најдобри голмански одбрани во 4-то СЕХА-коло

22.09.2017

СЕХА-лигата ги објави петте најдобри одбрани од четвртото коло на ова регионално натпреварување меѓу кои нема одбрани на нашите голмани.   Петте најдобри одбрани: 1....

читај повеќе >

Комплетни резултати од 4. коло на СЕХА-лигата. Табела

20.09.2017

Со денешните две средби, комплетирано е четвртото коло во СЕХА-лигата. За жал, ова коло ни го донесе и вториот пораз на Металург, кој денеска е поразен во Нови...

читај повеќе >

Лино Червар: Војводина заслужено победи

20.09.2017

По напреварот меѓу Војводина и Металург се одржа редовната прес-конференција на која своите видувања ги искажаа двајцата тренери. Лино Червар: “Победата на Војводина е...

читај повеќе >

Металург не успеа во Нови Сад

20.09.2017

Ракометарите на Металург го забележаа вториот пораз во регионалната СЕХА-лига, откако се поразени на гостувањето кај екипата на Војводина, со резултат 19:21 (11:11). Ова е...

читај повеќе >

(Видео) Одбраната на Дарко Арсиќ меѓу петте најдобри голмански одбрани во 3-то СЕХА-коло

14.09.2017

СЕХА-лигата ги објави петте најдобри одбрани од третото коло на ова регионално натпреварување меѓу кои е и една од одбраните на Дарко Арсиќ.   Петте најдобри одбрани: 1....

читај повеќе >

(Видео) Најубавите голови на 3. коло на СЕХА-лигата

13.09.2017

СЕХА-лигата ги објави петте најубави голови од третото коло на ова регионално натпреварување, а меѓу нив нема стрелци на Металург.   Петте најубави гола: 1. Вуко...

читај повеќе >

Комплетирано е 3. коло во СЕХА-лигата. Резултати и табела

12.09.2017

Со денешните две средби, комплетирано е третото коло во СЕХА-лигата.   Комплетни резултати: Вардар – Брест  31:23 (17:14) Татран Прешов – Цеље ПЛ  25:26 (13:12) Металург –...

читај повеќе >

Лино Червар: Бевме подобри и ја заслуживме победата

10.09.2017

На редовната прес-конференција по средбата со Нексе, Лино Червар го изрази своето задоволство од играта и од постигнатиот резултат. Лино Червар: “Одигравме еден фер...

читај повеќе >

Хрвое Хорват: Лино Червар уште еднаш покажа дека може да “извлече“ 150 проценти од својот тим

10.09.2017

На вечерашната прес-конференција, по средбата меѓу Металург и Нексе, тренерот на гостинскиот тим искажа почит кон работата на Лино Червар. Хрвое Хорват: “Пред се, сакам да...

читај повеќе >