СЕХА Лига

Данило Брестовац: Јагањац беше нашиот лидер во победата над Татран Прешов

21.10.2018

По средбата со Татран се одржа редовната прес-конференција. . Данило Брестовац: “Честитки до Татран за фер и коректната игра. Знаевме дека Татран има проблеми со ротација....

читај повеќе >

(Фото) Јагањац, ти благодариме за се!

21.10.2018

Металург од денеска е без Халил Јагањац, кому средбата со Татран Прешов му е последна во дресот на Металург. Нашиот најдобар стрелец во последните две години заминува од...

читај повеќе >

Металург го надигра Татран Прешов

21.10.2018

Конечно се скрши “проклетството на второто полувреме“ и Металург одигра комплетен натпревар во ист ритам. Резултатот дојде веднаш - совладана е екипата на Татран Прешов, со...

читај повеќе >

Комплетирано е 6. коло на СЕХА-лигата. Резултати и табела

20.10.2018

Со натпреварот меѓу екипите на Нексе и на Стеауа, комплетирано е шестото коло на СЕХА-лигата. . Резултати: Војводина - Мешков Брест  29:23 (12:14) ППД Загреб - Вардар  26:23...

читај повеќе >

Данило Брестовац: Се надевам дека на средбата со Татран Прешов ќе бидеме многу подобри

18.10.2018

Во пресрет на средбата со Татран Прешов, од седмото коло на СЕХА-лигата, Металург денеска одржа редовна прес-конференција на која своите коментари ги дадоа тренерот на...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Металург – Железничар Ниш

18.10.2018

Во рамките на шестото коло на СЕХА-лигата, во Скопје се одигра средбата меѓу екипите на Металург и на Железничар Ниш. Гостите славеа со минимални 29:30 (13:16). Еве фотографии од...

читај повеќе >

Данило Брестовац: Уморни сме, едвај ја чекам паузата

18.10.2018

По натпреварот Металург - Железничар, се одржа редовната прес-конференција. Данило Брестовац и Веселин Вујовиќ, како и Мартин Серафимов и Андрија Маџар, ги дадоа своите...

читај повеќе >

Железничар минимално го порази Металург

18.10.2018

Во шестото коло на СЕХА-лигата во Скопје се одигра натпревар меѓу екипите на Металург и на Железничар Ниш. Оваа средба нашите ракометари ја очекуваа полни со надеж дека ќе ја...

читај повеќе >

(Видео) СЕХА-лигата создаде апликација за сите вести од лигата на мобилен телефон

17.10.2018

СЕХА-лигата реши да создаде мобилна апликација со која пристапот до информациите за лигата ќе биде многу полесен за сите љубители на ракометот. Апликацијата SEHA ќе биде...

читај повеќе >

Данило Брестовац: Железничар е убава можност за прва победа во СЕХА-лигата

15.10.2018

Металург денеска одржа прес-конференција пред средбата со екипата на Железничар Ниш, која се игра в среда, во рамките на шестото коло на СЕХА-лигата. Своите видувања ги...

читај повеќе >