Топ Вести

СЕХА Лига

Уште еден минимален пораз на Металург

17.09.2016

По тесните порази од Вардар (25:24) и Веспрем (23:20), Металург загуби од уште еден фаворит за највисок пласман, од составот на Мешков Брест. Славјето на Белорусите се должи на голот...

читај повеќе >

Металург денеска ќе се соочи со Брест Мешков

17.09.2016

Ракометарите на Металург попладнево ги очекува нов натпревар во регионалната СЕХА лига, во кој за противник ќе ја имаат силната екипа на Мешков Брест. Во последните осум...

читај повеќе >

По Вардар, Металург му покажа заби и на Веспрем

17.09.2016

Уште еден одличен натпревар одиграа младите ракометари на Металург, кои во целина беа 55 минути апсолутно рамноправни против актуелниот европски вицешампион и победник на...

читај повеќе >

Денеска стартува продажбата на влезниците за средбата со Татран Прешов

15.09.2016

Средбата од 2. коло на СЕХА лигата, против екипата на Татран Прешов, на програмата е в недела, 18 септември, со почеток во 20.30 часот. Оваа средба се игра во ВИП арената “Борис...

читај повеќе >

Денеска стартува продажбата на влезниците за средбата со Мешков Брест

12.09.2016

Средбата од 3. коло на СЕХА лигата, против екипата на Мешков Брест, на програмата е в среда, со почеток во 17.00 часот. Оваа средба се игра во ВИП арената “Борис Трајковски“, а...

читај повеќе >

Червар: Се борам со срце да создадам нови репрезентативци, па ме боли кога се фаворизираат финансиски посилните екипи

10.09.2016

Денешната прес-конференција Лино Червар ја искористи за да го искаже својот револт и своето разочарување од спорниот момент во последните секунди од средбата со Вардар,...

читај повеќе >

Денеска стартува подажбата на влезниците за средбата Металург – Веспрем

08.09.2016

Средбата од 9. коло на СЕХА лигата, против екипата на Веспрем, на програмата е в недела, со почеток во 20.30 часот. Оваа средба се игра во ВИП арената “Борис Трајковски“, а веќе...

читај повеќе >

Видео: Погледнете ја последната акција на Металург од вчерашната средба со Вардар

07.09.2016

Прегледот од вчерашната средба со Вардар, поставен на сајтот на СЕХА-лигата, е одлична можност да ја погледнеме последната акција на Металург и повторно да се прашаме - дали...

читај повеќе >

Металург во дуелот со Вардар заслужи повеќе од минимален пораз

07.09.2016

Металург ја загуби првата пресметка со градскиот ривал. Загубивме со минимални 24:25 (13:13). Иако Вардар почесто се наоѓаше во водство, остана впечатокот дека заслуживме повеќе...

читај повеќе >

Червар: Сакаме да покажеме дека сме рамноправни со останатите клубови

05.09.2016

Металург денеска ја одржа својата прва прес-конференција во новата сезона, по повод утрешната средба од првото коло на СЕХА-лигата, против градскиот ривал Вардар. На...

читај повеќе >