СЕХА Лига

Само бод за Металург од гостувањето во Љубушки

28.02.2017

Металург освои само бод од гостувањето во Љубушки, против последнопласираниот тим на Извиѓач. Како што се одвиваа работите во завршницата на оваа средба, Извиѓач е тимот што...

читај повеќе >

Металург замина за Љубушки

26.02.2017

Ракометарите на Металург пред малку заминаа за Љубушки, каде на 28 февруари ја играат својата претпоследна средба од тековната сезона на СЕХА-лигата против екипата на...

читај повеќе >

Видео: Пантерскиот скок на Мартин Томовски на средбата против Горење

24.02.2017

На средбата со екипата на Горење противничкиот играч шутираше во празниот гол на Металург, но младиот голман на Металург со пантерски скок успеа да ја допре топката, доволно...

читај повеќе >

Видео: Цепелинот на Илиќ и на Кузмановски, со кој се стави печат на победата против тимот на Горење

21.02.2017

Се поатрактивно играат ракометарите на Металург, а цепелинот станува заштитен знак на нашиот клуб. Денеска, “дрските“ Илиќ и Кузмановски изведоа еден токму во моментите...

читај повеќе >

Борут Пласкан: Не е убаво чувството да се загуби ваков натпревар

21.02.2017

За разлика од Лино Червар, тренерот на екипата на Горење Борут Пласкан беше разочаран од исходот на средбата со Металург. “Правевме непотребни грешки во нападот. Навистина е...

читај повеќе >

Металург ги скроти “Осите“ од Велење

21.02.2017

Металург извојува прекрасна победа во последниот натпревар пред својата публика во тековната СЕХА-сезона. Во Скопје падна вицешампионот на Словенија Горење од Велење,...

читај повеќе >

Лино Червар: Ќе се обидеме да го надмудриме тимот на Горење

20.02.2017

Металург денеска ја одржа својата последна домашна прес-конференција во тековната сезона во СЕХА-лигата. Наш последен гостин е екипата на Горење од Велење, вториот најдобар...

читај повеќе >

Во продажба се пуштени влезниците за средбата со Горење Велење

19.02.2017

Средбата од 16. коло на СЕХА лигата, против екипата на Горење Велење, на програмата е во вторник (21 февруари), со почеток во 17.45 часот. Оваа средба се игра во ВИП...

читај повеќе >

Видео: Цепелинот на Металург, кој ја дигна публиката на нозе

08.02.2017

Велковски и Илиќ го направија најубавиот потег на средбата, кога реализираа прекрасен...

читај повеќе >

Лино Червар: Драго ми е за моите ракометари

08.02.2017

По средбата со ППД Загреб се одржа редовната прес-конференција на која двајцата тренери ја потврдија надмоќноста на Металург на средбата.   Лино Червар: “Драго ми е што...

читај повеќе >