Топ Вести

СЕХА Лига

Металург закажува прес-конференција

05.09.2017

Почитувани, РК Металург закажува прес-конференција в четврток (07.09.2017) во 12 часот во конгресната сала на ВИП Арената СЦ Борис Трајковски, пред натпреварот што ќе го одиграме...

читај повеќе >

Металург отпатува за Панчево

05.09.2017

Рано наутро ракометарите на Металург отпатуваа за Панчево (Србија), каде утре ги очекува натпреварот од второто коло во СЕХА-лигата со екипата на Динамо. Металург денеска...

читај повеќе >

Одбраната на Дарко Арсиќ меѓу најдобрите пет одбрани на 1. коло на СЕХА-лигата

03.09.2017

СЕХА-лигата ги објави петте најдобри одбрани од првото коло на ова регионално натпреварување, а на петтото место е пласирана двојната одбрана на Дарко Арсиќ од средбата со...

читај повеќе >

Голот на Мартин Велковски меѓу најубавите пет гола на 1. коло на СЕХА-лигата

03.09.2017

СЕХА-лигата ги објави петте најубави голови од првото коло на ова регионално натпреварување, а на петтото место е пласиран “слаломот“ на Мартин Велковски од средбата со...

читај повеќе >

Комплетирано првото коло во СЕХА-лигата. Табела

03.09.2017

Со вчерашниот натпревар меѓу Металург и Вардар, комплетирано е првото коло во СЕХА-лигата.   Комплетни резултати од првото коло: Татран Прешов - Брест Мешков  24:23...

читај повеќе >

Раул Гонзалез: Нашата одбрана го реши денешниот натпревар

02.09.2017

Задоволен од играта и од резултатот беше тренерот на Вардар Раул Гонзалез, кој смета дека средбата ја реши добрата одбрана на неговиот тим. Раул Гонзалез: “Беше тежок...

читај повеќе >

Лино Червар: Вардар беше подобриот тим

02.09.2017

По натпреварот со Вардар се одржа редовната прес-конференција, на која Металург беше застапен од Лино Червар и од Жарко Пешевски. Лино Червар: “Честитки до Вардар, кој...

читај повеќе >

Првата пресметка мина во знакот на Вардар

02.09.2017

Металург ја загуби првата пресметка со градскиот ривал, одиграна во рамките на првото коло на СЕХА-лигата. Вардар, кој е актуелен победник на Регионалната лига, го доби...

читај повеќе >