Топ Вести

СЕХА Лига

Александар Јовиќ: Му дадовме достоен отпор на подобриот Загреб

04.10.2017

Во отсуство на Лино Червар, Металург на средбата против ППД Загреб го предводеше Александар Јовиќ, кој не беше незадоволен, по средбата. Александар Јовиќ: “Сметам дека...

читај повеќе >

Касим Каменица: Ги искористивме нашето искуство и подолгата клупа

04.10.2017

Тренерот на ППД Загреб Касим Каменица беше задоволен од резултатот на средбата и на редовната прес-конференција, по натпреварот, го пофали Металург, но ги пофали и своите...

читај повеќе >

Незаслужено висок пораз на Металург

04.10.2017

Металург ја загуби средбата од 5. коло на СЕХА-лигата против екипата на ППД Загреб, со резултат 26:32 (12:13). Иако поразот делува убедливо, Металург не заслужи толкава негатива,...

читај повеќе >

Александар Јовиќ: За да се надеваме на успех против Загреб, ќе мораме да ја повториме играта од средбата со Спортинг

02.10.2017

Ден пред средбата со ППД Загреб, во рамките на петтото коло на СЕХА-лигата, Металург одржа прес-конференција на која своите размислувања ги искажаа Александар Јовиќ и Дарко...

читај повеќе >

Металург закажува прес-конференција

01.10.2017

Почитувани, РК Металург закажува прес-конференција в понеделник (02.10.2017) во 11.30 часот часот во конгресната сала на ВИП Арената СЦ Борис Трајковски, пред натпреварот што ќе го...

читај повеќе >

Од денеска во продажба влезниците за средбата Металург – Загреб

29.09.2017

Средбата од 5. коло на СЕХА-лигата, против екипата на Загреб, на програмата е во вторник (3 октомври), со почеток во 20.45 часот. Оваа средба се игра во ВИП арената “Борис...

читај повеќе >

Жарко Пешевски во идеалниот тим на СЕХА-лигата за месец септември

28.09.2017

По завршувањето на натпреварите во месец септември, СЕХА-лигата го објави месечниот идеален тим, а во него го смести и нашиот Жарко Пешевски, како најдобар пикер во овој...

читај повеќе >

(Видео) Голот на Вања Илиќ меѓу најубавите голови на 4. коло на СЕХА-лигата

22.09.2017

СЕХА-лигата ги објави петте најубави голови од четвртото коло на ова регионално натпреварување, а меѓу нив е и еден од головите на Вања Илиќ.   Петте најубави гола: 1....

читај повеќе >

(Видео) Петте најдобри голмански одбрани во 4-то СЕХА-коло

22.09.2017

СЕХА-лигата ги објави петте најдобри одбрани од четвртото коло на ова регионално натпреварување меѓу кои нема одбрани на нашите голмани.   Петте најдобри одбрани: 1....

читај повеќе >

Комплетни резултати од 4. коло на СЕХА-лигата. Табела

20.09.2017

Со денешните две средби, комплетирано е четвртото коло во СЕХА-лигата. За жал, ова коло ни го донесе и вториот пораз на Металург, кој денеска е поразен во Нови...

читај повеќе >