Топ Вести

СЕХА Лига

Лино Червар: Ако добро одиграме против Нексе, тоа секако ќе донесе резултат

07.09.2017

Металург денеска одржа прес-конференција по повод претстојната средба со екипата на Нексе, која ќе се одигра в недела, со почеток во 17.45 часот. Своите коментари по повод...

читај повеќе >

Лино Червар: Бевме подобри отколку на средбата со Вардар и заслужено славевме победа

07.09.2017

По вчерашниот натпревар со Динамо Панчево, се одржа редовна прес-конференција на која Лино Червар изрази задоволство од играта на својот тим и од постигнатиот...

читај повеќе >

(Видео) За најдобар потег на средбата Динамо – Металург, СЕХА-лигата го одбра голот на Мице Шилегов

06.09.2017

Младиот Мице Шилегов добро ги користи шансите што му ги дава Лино Червар. Вечерва одигра десетина минути и постигна три гола од четири обиди. Неговиот прв гол, тимот на...

читај повеќе >

Металург го надигра тимот на Динамо во Панчево

06.09.2017

Металург вечерва комплетно го надигра тимот на Динамо од Панчево, кого го совлада со резултат 25:20 (16:9). Нашите ракометари одиграа според барањата на тренерот Лино Червар и...

читај повеќе >

Лино Червар: За успех против Динамо Панчево ќе треба да ги намалиме техничките грешки

06.09.2017

Денеска, со почеток во 20.45 часот, Металург ќе го одигра својот втор натпревар во новата сезона во СЕХА-лигата. Нашиот тим вечерва и гостува на екипата на Динамо во Панчево, а...

читај повеќе >

Од утре во продажба влезниците за средбата со Нексе

05.09.2017

Средбата од 3. коло на СЕХА лигата, против екипата на Нексе, на програмата е в недела (10 септември), со почеток во 17.45 часот. Оваа средба се игра во ВИП арената “Борис...

читај повеќе >

Металург закажува прес-конференција

05.09.2017

Почитувани, РК Металург закажува прес-конференција в четврток (07.09.2017) во 12 часот во конгресната сала на ВИП Арената СЦ Борис Трајковски, пред натпреварот што ќе го одиграме...

читај повеќе >

Металург отпатува за Панчево

05.09.2017

Рано наутро ракометарите на Металург отпатуваа за Панчево (Србија), каде утре ги очекува натпреварот од второто коло во СЕХА-лигата со екипата на Динамо. Металург денеска...

читај повеќе >

Одбраната на Дарко Арсиќ меѓу најдобрите пет одбрани на 1. коло на СЕХА-лигата

03.09.2017

СЕХА-лигата ги објави петте најдобри одбрани од првото коло на ова регионално натпреварување, а на петтото место е пласирана двојната одбрана на Дарко Арсиќ од средбата со...

читај повеќе >