Топ Вести

СЕХА Лига

Металург поразен во Нашице

07.03.2017

Металург го загуби последниот натпревар во тековната сезона на СЕХА-лигата, откако во Нашице е поразен од Нексе, со резултат 22:27 (11:11). Иако разликата е убедлива, таа сепак е...

читај повеќе >

Мартин Томовски во конкуренција за најдобра одбрана во СЕХА-лигата за месец февруари

06.03.2017

Голманот на Металург Мартин Томовски се најде во изборот на СЕХА-лигата за најдобра одбрана во месец февруари. Покрај Томовски, во конкуренција се и Борбели Адам од Веспрем,...

читај повеќе >

Металург ослабен за средбата со Нексе

06.03.2017

Утре, со почеток во 19 часот, Металург ја игра последната средба од тековното првенство во СЕХА-лигата. Не очекува тешка средба со секогаш незгодната екипа на Нексе, а...

читај повеќе >

Металург замина за Хрватска. Прво средба со екипата на Нексе, а потоа и подготовки во Пореч

06.03.2017

Ракометарите на Металург утрово заминаа за Хрватска. Утре, со почеток во 19 часот, го играме последниот натпревар во рамките на тековната сезона на СЕХА-лигата, против...

читај повеќе >

Немања Обрадовиќ во конкуренција за најубав гол во СЕХА-лигата за февруари

04.03.2017

Левиот (среден) бек на Металург Немања Обрадовиќ се најде во изборот на СЕХА-лигата за најубав гол во месец февруари. Покрај Обрадовиќ, во конкуренција се и Дарко Цингесар од...

читај повеќе >

Филип Кузмановски во идеалниот тим на СЕХА-лигата за февруари

02.03.2017

Добрите игри против екипите на Загреб и на Горење Велење му обезбедиле на нашиот капитен место во идеалниот состав на СЕХА-лигата за месец февруари. На овие две средби...

читај повеќе >

Александар Јовиќ: Направивме премногу грешки

28.02.2017

На редовната прес-конференција по средбата, своите гледиштаги искажаа тренерите на двата тима.   Александар Јовиќ: “Убаво е да се дојде повторно овде. Настапував тука...

читај повеќе >

Само бод за Металург од гостувањето во Љубушки

28.02.2017

Металург освои само бод од гостувањето во Љубушки, против последнопласираниот тим на Извиѓач. Како што се одвиваа работите во завршницата на оваа средба, Извиѓач е тимот што...

читај повеќе >

Металург замина за Љубушки

26.02.2017

Ракометарите на Металург пред малку заминаа за Љубушки, каде на 28 февруари ја играат својата претпоследна средба од тековната сезона на СЕХА-лигата против екипата на...

читај повеќе >

Видео: Пантерскиот скок на Мартин Томовски на средбата против Горење

24.02.2017

На средбата со екипата на Горење противничкиот играч шутираше во празниот гол на Металург, но младиот голман на Металург со пантерски скок успеа да ја допре топката, доволно...

читај повеќе >