Топ Вести

СЕХА Лига

Од утре во продажба влезниците за средбата со ППД Загреб

05.02.2017

Средбата од 15. коло на СЕХА лигата, против екипата на ППД Загреб, на програмата е в среда (8 февруари), со почеток во 17.45 часот. Оваа средба се игра во ВИП арената...

читај повеќе >

Авионот со ракометарите на Металург не успеа да слета во Скопје и се врати во Виена

05.02.2017

Лошото време го задржа Металург во Виена. Авионот со ракометарите на Металург, кој од Виена тргна со големо задоцнување, стигна до Скопје, но не можеше да слета, поради...

читај повеќе >

Лино Червар: Направивме премногу грешки

04.02.2017

На прес-конференцијата по средбата со екипата на Веспрем, тренерот Лино Червар беше разочаран од изданието на својот тим. Лино Червар: “Од самиот почеток бевме свесни дека...

читај повеќе >

Убедлив пораз на Металург во Веспрем

04.02.2017

Металург е високо поразен на гостувањето кај екипата на Веспрем, од кое се враќа со негатива од 12 гола, 21:33 (7:15), што е најубедлив пораз на нашиот тим во досегашниот тек на...

читај повеќе >

Металург замина за Унгарија

03.02.2017

Пред малку Металург замина за Унгарија, каде утре ја игра својата средба со екипата на Веспрем, во рамките на 18, коло на регионалната лига. Металург ќе го користи летот за...

читај повеќе >

Лино Червар: Со дисциплинирана игра го преокренавме натпреварот

21.01.2017

Металург одигра одличен натпревар и со пресврт го совлада тимот на Горење од Велење. Од играта и од успехот на на Металург задоволен беше и нашиот тренер Лино Червар. “Тимот...

читај повеќе >

Во фуриозен финиш Металург го растури Татран

17.12.2016

Татран Прешов само во првите девет минути го контролираше резултатот на денешната средба во Прешов, се до 4:4, а потоа контролата целосно мина во рацете на нашите ракометари,...

читај повеќе >

Лино Червар: Одбраната беше послабиот дел од мојот тим на денешната средба

15.12.2016

По завршувањето на денешната средба, своето мислење го дадоа Лино Червар и Марти Велковски. Лино Червар: “И честитам на екипата на Цеље за денешната победа и за коректната и...

читај повеќе >

Лошото второ полувреме кобно за поразот на Металург

15.12.2016

Металург повторно одигра две различни по квалитет полувремиња и забележа пораз на гостувањето кај словенечкиот шампион. Металург оваа средба ја одигра без дури седуммина...

читај повеќе >

Лино Червар: Млади тимови како Цеље и Металург се перспектива на СЕХА-лигата

15.12.2016

Пред денешната средба со шампионот на Словенија, која се игра со почеток во 20 часот, своите размислувања ги искажаа Лино Червар и Жарко Пешевски. Лино Червар: “Му гостуваме...

читај повеќе >