Топ Вести

ДЕЈАН ПЕЦАКОВСКИ ПОВТОРНО ВО ЗОМИМАК М

01.10.2014 23:47
Capture

za tekst

По една сезона мината во Металург, Дејан Пецаковски се врати во старото јато и потпиша едногодишен договор со екипата на Зомимак М. Со името на Пецаковски беа врзувани трансфери во Дубаи и во Пелистер, меѓутоа Дејан сепак потпиша за лигашот од Струмица.

Според информациите пласирани на интернет-страницата на Зомимак М, почната е процедурата за негова регистрација и се очекува веќе в сабота тој да го има своето деби против тимот на Охрид.

Прочитано 2.471 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 5 = 9