Топ Вести

Денес и утре се игра претпоследното коло на регуларниот дел на СЕХА-лигата

13.03.2018 13:24
1y0a_lFt

Регуларниот дел на СЕХА-лигата е пред самиот свој крај, па денеска и утре ќе се одигра претпоследното коло од тековната сезона. Единствено Вардар и Војводина, кои порано го одиграа својот меѓусебен натпревар, денеска ги играат своите последни средби од регуларниот дел.

Металург во ова коло и гостува на екипата на Татран Прешов, а оваа средба се игра утре, со почеток во 18.00 часот.

.

Распоред:

13.03.2018 г., 17.45 ч.:  Вардар – Нексе

13.03.2018 г., 18.00 ч.:  Мешков Брест – Горење Велење

13.03.2018 г., 19.30 ч.:  Цеље ПЛ – Војводина

14.03.2018 г., 18.00 ч.:  Татран Прешов – Металург

14.03.2018 г., 20.00 ч.:  Динамо Панчево – ППД Загреб

Прочитано 146 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 3 = 4