Денешни резултати од Лигата на шампионите

18.11.2017 19:54
16102016EHF-640x360_resize_resize

Денеска се одигранипет средби од 8. коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Металург не ја искористи својата шанса и загуби на гостувањето кај Бешикташ, со што ги загуби и теоретските шанси за второто место во групата “Д“. Во нашата група се одигра и средбата во Запорожје, каде Мотор го совлада Спортинг и дојде на чекор од освојувањето на втората позиција. Вардар убедлив против Р.Н.Левен, а ПСЖ во неколку дена ја забележа и втората победа против Веспрем. Киелце одвај го совлада последнопласираниот Алборг и уште еднаш покажа дека е далеку од посакуваната форма.

.

Резултати:

14.00 ч.:  Бешикташ – Металург  (Д)   29:32 (15:13)

16.00 ч.:  Киелце – Алборг  (Б)   28:27 (15:14)

17.30 ч.:  Веспрем ПСЖ  (Б)   24:29 (12:12)

17.30 ч.:  ВардарР.Н.Левен  (А)   30:26 (17:13)

18.00 ч.:  Мотор ЗапорожјеСпортинг  (Д)   32:29 (14:15)

.

Во претходните денови беа постигнати следните резултати:

Горење Велење – Динамо Букурешт  33:29 (17:15)

Кадетен Шафхаузен Адемар Леон  23:24 (10:15)

.

Утре се играат и преостанатите седум средби од ова коло:

16.50 ч.:  Скјерн – Елверум  (Ц)

17.00 ч.:  Цеље ПЛ – Кил  (Б)

17.00 ч.:  Пик Сегед – Барселона  (А)

17.00 ч.:  НантППД Загреб  (А)

18.0 ч.:  Висла Плоцк – Кристијанштад  (А)

19.00 ч.:  Фленсбург – Мешков Брест  (Б)

19.00 ч.:  Монпелје – Чеховски Медведи  (Д)

Прочитано 360 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


9 + 5 =