Денешни резултати од натпреварите во Лигата на шампионите

14.10.2017 19:55
EHF-640x360_resize

Денеска се одиграни пет средби од петтото коло на Лигата на шампионите. Металург ја извојува својата прва гостинска победа и го освои петиот бод во тековната сезона. Вардар, пак, извојува значајна победа во дуелот со моќната Барселона и се зацврсти на челото во својата група. Нант го надигра Кристијанштад, додека две средби завршија со нерешен резултат.

.

Денешни резултати:

14.10.2017 г. 15.00 ч.:  Чеховски Медведи – Металург  (Д)  26:32 (15:15)

14.10.2017 г. 16.00 ч.:  Бешикташ – Мотор Запорожје  (Д)  28:28 (14:17)

14.10.2017 г. 17.30 ч.:  Нант – Кристијанштад  (А)  34:25 (19:11)

14.10.2017 г. 17.30 ч.:  Вардар – Барселона  (А)  27:24 (16:12)

14.10.2017 г. 19.00 ч.:  Цеље ПЛ – Мешков Брест  (Б)  33:33 (18:15)

.

Во претходните денови се одиграни следните средби:

11.10.2017 г. 18.00 ч.:  Висла Плоцк – Пик Сегед  (А)  27:33 (12:15)

12.10.2017 г. 20.15 ч.:  Кадетен Шафхаузен – Скјерн  (Ц)  25:24 (9:13)

12.10.2017 г. 21.00 ч.:  Р.Н.Левен – ППД Загреб  (А)  31:24 (15:11)

Прочитано 985 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


7 − 5 =