Топ Вести

Денеска почна 3. коло на Лигата на шампионите

27.09.2017 20:09
1780254_10152908930593666_1142589080112651628_o_resize

Со денешните три средби почна 3. коло на Лигата на шампионите.

.

Распоред на натпреварите:

27.09.2017, 19.00:   Динамо Букурешт – Кадетен Шафхаузен (Ц)  29:28 (14:12)

27.09.2017, 18.30:   Нант – Рајн Некар Ловен (А)  26:26 (15:16)

27.09.2017, 18.30:   Кил – Алборг (Б)  27:26 (13:12)

30.09.2017, 16.00:   Чеховски Медведи – Бешикташ (Д)

30.09.2017, 17.00:   Мешков Брест – Веспрем (Б)

30.09.2017, 17.30:   Фленсбург – ПСЖ (Б)

30.09.2017, 17.30:   Металург – Спортинг (Д)

30.09.2017, 19.00:   Целје – Киелце (Б)

30.09.2017, 19.30:   Адемар Леон – Елверум (Ц)

01.10.2017,17.00:   Пик Сегед – Кристианштад (А)

01.10.2017, 17.00:   Горење Велење – Скјерн (Ц)

01.10.2017, 17.00:   Вардар – ППД Загреб (А)

01.10.2017,17.00:   Монпелје – Мотор Запорожје (Д)

01.10.2017,19.00:   Висла Плоцк – Барселона (А)

Прочитано 245 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


9 − 9 =