Денеска почнува седмото коло на Лигата на шампионите

08.11.2017 20:19
19264516_10154860153418666_4777006863536695234_o

Денеска продолжува Лигата на шампионите и тоа со седмото коло на групната фаза. Веќе денеска својот натпревар ќе го одиграат екипите на Елверум и на Кадетен Шафхаузен.

Металург својот натпревар ќе го одигра в недела, а наш противник ќе биде тимот на Moнпелје.

.

Распоред и сатница:

08.11.2017 г., 19.00 ч.:  Елверум – Кадетен Шафхаузен  (Ц)

09.11.2017 г., 19.00 ч.:  Динамо Букурешт – Скјерн  (Ц)

11.11.2017 г., 16.00 ч.:  Кристијанштад – Висла Плоцк  (А)

11.11.2017 г., 16.00 ч.:  Чеховски Медведи – Мотор Запорожје  (Д)

11.11.2017 г., 17.30 ч.:  Пик Сегед – Нант  (А)

11.11.2017 г., 18.00 ч.:  Спортинг – Бешикташ  (Д)

11.11.2017 г., 19.30 ч.:  Адемар Леон – Горење Велење  (Ц)

11.11.2017 г., 19.30 ч.:  Мешков Брест – Фленсбург  (Б)

11.11.2017 г., 20.00 ч.:  ППД Загреб – Вардар  (А)

12.11.2017 г., 16.50 ч.:  Алборг – Киелце  (Б)

12.11.2017 г., 17.00 ч.:  Кил – Цеље ПЛ  (Б)

12.11.2017 г., 17.00 ч.:  ПСЖ – Веспрем  (Б)

12.11.2017 г., 19.00 ч.:  Металург – Монпелје  (Д)

12.11.2017 г., 19.00 ч.:  Барселона – Р.Н.Левен  (А)

Прочитано 671 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 3 = 2