Денеска почнува шестото коло на Лигата на шампионите

01.11.2017 13:52
19264516_10154860153418666_4777006863536695234_o

По паузата поради ЕХФ Неделата и репрезентативните обврски, денеска продолжува Лигата на шампионите и тоа со шестото коло на групната фаза. Веќе денеска својот натпревар ќе го одиграат екипите на Фленсбург и на Цеље ПЛ.

Металург својот натпревар ќе го одигра в недела, а наш противник повторно ќе биде тимот на Чеховски Медведи.

.

Распоред и сатница:

01.11.2017 г., 18.30 ч.:  Фленсбург – Цеље ПЛ  (Б)

04.11.2017 г., 17.30 ч.:  Веспрем – Алборг  (Б)

04.11.2017 г., 17.30 ч.:  Монпелје – Спортинг Лисабон  (Д)

04.11.2017 г., 18.00 ч.:  Барселона – ППД Загреб  (А)

04.11.2017 г., 18.00 ч.:  Кристијанштад – Вардар  (А)

04.11.2017 г., 18.00 ч.:  Мотор Запорожје – Бешикташ  (Д)

04.11.2017 г., 19.30 ч.:  Мешков Брест – Кил  (Б)

04.11.2017 г., 19.30 ч.:  Адемар Леон – Динамо Букурешт  (Ц)

04.11.2017 г., 19.30 ч.:  Горење Велење – Елверум  (Ц)

05.11.2017 г., 16.50 ч.:  Скјерн – Кадетен Шафхаузен  (Ц)

05.11.2017 г., 17.00 ч.:  Металург – Чеховски Медведи  (Д)

05.11.2017 г., 17.15 ч.:  Пик Сегед – Р.Н.Левен  (А)

05.11.2017 г., 19.00 ч.:  Висла Плок – Нант  (А)

05.11.2017 г., 17.00 ч.:  ПСЖ – Киелце  (Б)

Прочитано 847 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


8 − = 6