Денеска стартува 11. коло на Лигата на шампионите. Распоред и сатница

07.02.2018 16:13
1780254_10152908930593666_1142589080112651628_o_resize

По подолгата пауза, по повод ЕП во Хрватска, денеска продолжува Лигата на шампионите. На програмата се средбите од 11. коло во групите “А“ и “Б“.

.

Распоред и сатница:

07.02.2018 г., 19.30 часот:  Кил – Веспрем  (Б)

07.02.2018 г., 20.00 часот:  Мешков Брест – Алборг  (Б)

10.02.2018 г., 16.00 часот:  Висла Плоцк – ППД Загреб  (А)

10.02.2018 г., 17.30 часот:  Кристијанштад – Нант  (А)

10.02.2018 г., 18.00 часот:  Барселона – Вардар  (А)

11.02.2018 г., 17.00 часот:  Р.Н.Левен – Пик Сегед  (А)

11.02.2018 г., 17.00 часот:  Цеље ПЛ – ПСЖ  (Б)

11.02.2018 г., 19.00 часот:  Фленсбург – Киелце  (Б)

Прочитано 1.237 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


3 + 9 =