Денеска три средби во Лигата на шампионите

10.02.2018 11:14
13483386_10153838190478666_1771712251062790540_o_resize

Денеска во Лигата на шампионите ќе се одиграат три средби, сите од групата “А“. Во 18 часот во Барселона, македонскиот шампион Вардар и гостува на Барселона.

.

10.02.2018 г., 16.00 часот:  Висла Плоцк – ППД Загреб  (А)

10.02.2018 г., 17.30 часот:  Кристијанштад – Нант  (А)

10.02.2018 г., 18.00 часот:  Барселона – Вардар  (А)

,

Веќе се одиграни две средби од 11. коло:

07.02.2018 г., 19.30 часот:  Кил – Веспрем  (Б)  22:20 (14:9)

07.02.2018 г., 20.00 часот:  Мешков Брест – Алборг  (Б)  23:23 (10:12)

Прочитано 598 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 1 = 4