Домашно првенство

28.03.2017Домашно првенство

Металург и Вардар сепак ќе играат в недела

Промена на датата за одигрување на натпреварот Металург - Вардар.

Повеќе

28.03.2017Домашно првенство

Плејофот во првенството на Македонија го почнуваме со дерби средбата со Вардар

Вардар е нашиот противник во првото коло на плејофот на првенството на Македонија.

Повеќе

22.03.2017Домашно првенство

Лино Червар: Задоволен сум од формата и од играта на екипата

Лино Червар задоволен од моменталната форма на Металург.

Повеќе

20.03.2017Домашно првенство

Галерија: Металург повторно тренира во Автокоманда

Металург повторно тренира дома.

Повеќе

15.03.2017Домашно првенство

Металург подобар од Пореч во пријателски натпревар

Металург го одигра првиот контролен натпревар во Пореч.

Повеќе

08.03.2017Домашно првенство

Металург од денеска е на подготовки во Пореч

Десетдневни подготовки на Металург во Пореч.

Повеќе

22.02.2017РК Металург

Металург се засили со нов ракометар на позиција десен бек

Во Металург пристигна ново засилување.

Повеќе

11.01.2017Домашно првенство

РК Металург почна со подготовките за пролетниот дел од тековната сезона

Ракометарите на Металург почнаа со подготовките за вториот дел од сезоната.

Повеќе

21.08.2016Домашно првенство

Почина поранешниот претседател на Металург Трајан Блажевски

Почина поранешниот претседател на Металург Трајан Блажевски

Повеќе

26.05.2016ЖРК Металург

ОДЛИЧЕН НАТПРЕВАР ЗА ЖРK МЕТАЛУРГ

Добар натпревар и одлично второ полувреме одигра ЖРК Металург на денешната пресметка со апсолутниот фаворит, ЖРК Вардар. Сезоната ја завршивме со пораз од старо-новите шам...

Повеќе
 
123    

Следен натпревар

Првенство на Македонија02.04.2017 | 18:00

vs.

Следни натпревари

  • Лига на шампиони
  • Супер лига

02.04.2017  

18.00 ч.

Металург - Вардар 


Првенство на Македонија

5/6.04.2017


Пелистер - Металург


Првенство на Македонија

8/9.04.2017   

Металург - Охрид


Првенство на Македонија

29.10.2016

12.00 ч.

Вардар СЦЈС - ЖРК Металург

Јане Сандански

03.11.2016

19.30 ч.

ЖРККуманово - ЖРК Металург

Куманово

05.11.2016


ЖРК Металург - ЖРК Гевгелија

Автокоманда

01.04.2017

18.00 ч.

Вардар Јуниор - Металург 2

СРЦ “Кале“

5/6.04.2017

Металург 2 - Пролет

Автокоманда

8/9.04.2017


Радовиш - Металург 2

Радовиш

ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Барселона 1 2
2. Кил 1 2
3. Силкеборг 1 2
4. Фленсбург 1 1
5. Веспрем 0 0
6. Висла Плок 1 0
7. Кадетен 1 0
8. ПСЖ 1 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 0 0
2. Киелце 0 0
3. Кристијанштад 0 0
4. Мешков Брест 0 0
5. Пик Сегед 0 0
6. ППД Загреб 0 0
7. Р.Н.Левен 0 0
8. Цеље 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Елверум 0 0
2. Ла Риоха 0 0
3. Металург 0 0
4. Монпелје 0 0
5. Татран Прешов 0 0
6. Чеховски Медведи 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Бешикташ 0 0
2. Брага 0 0
3. Динамо Букурешт 0 0
4. Мотор Запорожје 0 0
5. Нант 0 0
6. Холстебро 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Охрид 18 43
2. Пелистер 18 43
3. Работник 18 40
4. Борец 18 29
5. Пролет 18 25
6. Радовиш 18 25
7. Прилеп 18 24
8. Металург 2 18 19
9. Вардар Јуниор 18 14
10. Работнички 18 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 17 44
2. Веспрем 18 44
3. ППД Загреб 16 34
4. Цеље 18 33
5. Мешков Брест 17 32
6. Горење 18 18
7. Металург 17 17
8. Нексе 17 15
9. Татран Прешов 18 10
10. Извиѓач 17 4

Најнови вести

Металург и Вардар сепак ќе играат в недела

Плејофот во првенството на Македонија го почнуваме со дерби средбата со Вардар

Лино Червар: Задоволен сум од формата и од играта на екипата


ПОГЛЕДНИ ГИ СИТЕ ВЕСТИ