Еурофарм Работник поразен од Филинген во Битола

10.02.2018 20:38
eurogranitass

Македонскиот претставник во осминафиналето на Челинџ-купот, екипата на Еурофарм Работник, не успеа да го искористи домашниот терен и да обезбеди предност пред реваншот во Норвешка. На врелиот терен во Битола, Еурофарм Работник загуби од Филинген со резултат 22:25 (11:12) и ги намали шансите за пласман четврт-финалето од ова натпреварување.

Реванш-средбата ќе се игра во Норвешка, на 17 февруари.

Прочитано 401 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


3 − 2 =