Европскиот шампион стана и светски

30.07.2017 16:39
20507663_1422765451105061_5703427105161958784_o

Во исклучително неизвесен натпревар, селекцијата на Шпанија ја совлада Данска и ја освои светската титула, која ја придодаде на европската освоена минатата година во Данска.

Бронзата ја освои Франција, петтото место и припадна на Унгарија, а седмото на Тунис.

 

Денешни натпревари:

11.30 ч., натпревар за 7-то место:  Русија – Тунис  21:36 (9:18)

14.00 ч., натпревар за 5-то место:  Македонија – Унгарија  22:26 (11:14)

16.30 ч., натпревар за 3-то место:  Франција – Германија  23:22 (10:12)

19.00 ч., финале:  Данска – Шпанија  38:39 (16:18)

 

Конечен пласман:

Capture

Прочитано 0 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


7 − 7 =