Кадети

09.04.2017Кадети

Фотогалерија од прогласувањето на најдобрите во машка кадетска конкуренција

Фотографии од прогласувањето.

Повеќе

09.04.2017Кадети

Фотогалерија од кадетското финале, меѓу екипите на Металург и на Вардар

Повеќе

09.04.2017Кадети

Фотогалерија од кадетското полуфинале меѓу Металург и Јуниор Ивни

Фотографии од средбата.

Повеќе

26.03.2017Кадети

Фотогалерија од кадетската средба Металург - Вардар Неготино

Фотографии од средбата.

Повеќе

25.03.2017Кадети

Фотогалерија од кадетската средба ЖРК Металург - Велкова 5

Фотографии од средбата.

Повеќе

11.03.2017Машки

Фотогалерија од кадетската средба Металург - Младинец

Фотографии од средбата.

Повеќе

04.03.2017Младинци

Фотогалерија од кадетската средба ЖРК Металург - РК Вардар

Фотографии од средбата.

Повеќе

27.11.2016Кадети

Фотогалерија од кадетската средба Металург - Вардар

Фотографии од средбата.

Повеќе

13.11.2016Кадети

Фотогалерија од кадетската средба Металург - Пролет

Фотографии од средбата.

Повеќе

31.10.2016Кадети

Фотогалерија од кадетската средба Металург - Бисимов Вардар

Фотографии од средбата.

Повеќе
 
12   

Следен натпревар

Плејоф од првенство на Македонија30.05.2017 | 18:30

vs.

Следни натпревари

  • Лига на шампиони
  • Супер лига


  26.04.2017

19.00 ч.

ЖРК Куманово - ЖРК Металург

Куманово


01.06.2017

14.00 ч.

Металург 2 - ПрилепТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Барселона 1 2
2. Кил 1 2
3. Силкеборг 1 2
4. Фленсбург 1 1
5. Веспрем 0 0
6. Висла Плок 1 0
7. Кадетен 1 0
8. ПСЖ 1 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 0 0
2. Киелце 0 0
3. Кристијанштад 0 0
4. Мешков Брест 0 0
5. Пик Сегед 0 0
6. ППД Загреб 0 0
7. Р.Н.Левен 0 0
8. Цеље 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Елверум 0 0
2. Ла Риоха 0 0
3. Металург 0 0
4. Монпелје 0 0
5. Татран Прешов 0 0
6. Чеховски Медведи 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Бешикташ 0 0
2. Брага 0 0
3. Динамо Букурешт 0 0
4. Мотор Запорожје 0 0
5. Нант 0 0
6. Холстебро 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 9 24
2. Металург 9 24
3. Работник 9 12
4. Охрид 9 9
5. Пелистер 9 9
6. Борец 9 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 17 44
2. Веспрем 18 44
3. ППД Загреб 16 34
4. Цеље 18 33
5. Мешков Брест 17 32
6. Горење 18 18
7. Металург 17 17
8. Нексе 17 15
9. Татран Прешов 18 10
10. Извиѓач 17 4