Топ Вести

Галерија: Металург повторно тренира во Автокоманда

20.03.2017 21:46
_DSC0002_resize

По десетдневните подготовки во Пореч (Хрватска), Металург од денеска повторно тренира во Автокоманда, во своите два редовни термини, наутро и после пладне. Нашите ракометари и стручниот штаб се задоволни од сработеното во Пореч, каде тренираа напорно и каде одиграа и една пријателска средба во која ја совладаа екипата на Пореч, со резултат 36:29 (16:15).

Денешниот тренинг, како и секогаш, го водеше Лино Червар.

Фото:

Прочитано 5.267 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


7 + 2 =