Младинци

16.05.2017Младинци

Фотогалерија од доделувањето на медали во женска младинска конкуренција

Повеќе

12.05.2017Младинци

Фотогалерија од младинската средба ЖРК Металург - Ѓорче Петров

Фотографии од средбата.

Повеќе

07.05.2017Младинци

Фотогалерија од финалната младинска средба меѓу екипите на Металург 2 и на Работнички

Фотографии на Маја Јаневска-Илиева од “Н.Македонија“.

Повеќе

07.05.2017Младинци

Фотогалерија од средбата за 3. место, меѓу Металург и Пролет

Фотографии од средбата.

Повеќе

20.04.2017Младинци

Фотогалерија од младинската средба Македонија Ѓ.П. - Металург

Фотографии од средбата.

Повеќе

26.03.2017Младинци

Фотогалерија од младинската средба Металург 2 - Прилеп

Повеќе

25.03.2017Младинци

Фотогалерија од младинската средба Металург - Вардар Јуниор

Фотографии од средбата.

Повеќе

12.03.2017Младинци

Фотогалерија од младинската средба Металург - Делчево Вардар

Фотографии од средбата.

Повеќе

11.03.2017Младинци

Фотогалерија од младинската средба Металург 2 - Преспа 2015

Фотографии од средбата.

Повеќе

04.03.2017Младинци

Фотогалерија од младинската средба Металург 2 - Охрид 2013

Фотографии од средбата.

Повеќе
 
12   

Следен натпревар

Плејоф од првенство на Македонија30.05.2017 | 18:30

vs.

Следни натпревари

  • Лига на шампиони
  • Супер лига


  26.04.2017

19.00 ч.

ЖРК Куманово - ЖРК Металург

Куманово


01.06.2017

14.00 ч.

Металург 2 - ПрилепТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Барселона 1 2
2. Кил 1 2
3. Силкеборг 1 2
4. Фленсбург 1 1
5. Веспрем 0 0
6. Висла Плок 1 0
7. Кадетен 1 0
8. ПСЖ 1 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 0 0
2. Киелце 0 0
3. Кристијанштад 0 0
4. Мешков Брест 0 0
5. Пик Сегед 0 0
6. ППД Загреб 0 0
7. Р.Н.Левен 0 0
8. Цеље 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Елверум 0 0
2. Ла Риоха 0 0
3. Металург 0 0
4. Монпелје 0 0
5. Татран Прешов 0 0
6. Чеховски Медведи 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Бешикташ 0 0
2. Брага 0 0
3. Динамо Букурешт 0 0
4. Мотор Запорожје 0 0
5. Нант 0 0
6. Холстебро 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 9 24
2. Металург 9 24
3. Работник 9 12
4. Охрид 9 9
5. Пелистер 9 9
6. Борец 9 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 17 44
2. Веспрем 18 44
3. ППД Загреб 16 34
4. Цеље 18 33
5. Мешков Брест 17 32
6. Горење 18 18
7. Металург 17 17
8. Нексе 17 15
9. Татран Прешов 18 10
10. Извиѓач 17 4