Пионери

21.05.2017Пионери

Фотогалерија: Пионерките на ЖРК Металург ги добија сребрените медали

Фотографии од доделувањето.

Повеќе

21.05.2017Пионери

Фотогалерија од финалната пионерска средба меѓу екипите на ЖРК Металург и на Вардар

Фотографии од средбата.

Повеќе

20.05.2017Пионери

Фотогалерија од пионерската средба ЖРК Металург - ЖРК Стружанка

Фотографии од средбата.

Повеќе

22.04.2017Пионери

Фотогалерија од пионерската средба ЖРК Металург - ЖРК Ѓорче

Фотографии од средбата.

Повеќе

11.04.2017Пионери

Фотогалерија од пионерската средба Кожувчанка - ЖРК Металург

Повеќе

02.04.2017Пионери

Фотогалерија од пионерската средба Металург - Вардар

Фотографии од средбата.

Повеќе

12.03.2017Пионери

Фотогалерија од пионерската средба Шкупи - Металург

Фотографии од средбата.

Повеќе

04.03.2017Пионери

Фотогалерија од пионерската средба Металург - Кромак

Фотографии од средбата.

Повеќе

26.11.2016Пионери

Фотогалерија од пионерската средба ЖРК Металург - Куманово

Фотографии од средбата.

Повеќе

13.11.2016Пионери

Фотогалерија од пионерската средба ЖРК Металург - ЖРК Алушовски

Повеќе
 
12   

Следен натпревар

Плејоф од првенство на Македонија30.05.2017 | 18:30

vs.

Следни натпревари

  • Лига на шампиони
  • Супер лига


  26.04.2017

19.00 ч.

ЖРК Куманово - ЖРК Металург

Куманово


01.06.2017

14.00 ч.

Металург 2 - ПрилепТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Барселона 1 2
2. Кил 1 2
3. Силкеборг 1 2
4. Фленсбург 1 1
5. Веспрем 0 0
6. Висла Плок 1 0
7. Кадетен 1 0
8. ПСЖ 1 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 0 0
2. Киелце 0 0
3. Кристијанштад 0 0
4. Мешков Брест 0 0
5. Пик Сегед 0 0
6. ППД Загреб 0 0
7. Р.Н.Левен 0 0
8. Цеље 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Елверум 0 0
2. Ла Риоха 0 0
3. Металург 0 0
4. Монпелје 0 0
5. Татран Прешов 0 0
6. Чеховски Медведи 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Бешикташ 0 0
2. Брага 0 0
3. Динамо Букурешт 0 0
4. Мотор Запорожје 0 0
5. Нант 0 0
6. Холстебро 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 9 24
2. Металург 9 24
3. Работник 9 12
4. Охрид 9 9
5. Пелистер 9 9
6. Борец 9 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 17 44
2. Веспрем 18 44
3. ППД Загреб 16 34
4. Цеље 18 33
5. Мешков Брест 17 32
6. Горење 18 18
7. Металург 17 17
8. Нексе 17 15
9. Татран Прешов 18 10
10. Извиѓач 17 4