Ракометна Академија

21.03.2017Ракометна Академија

Фотогалерија од нашата посета на машката школа “Лазо Ангеловски“ во Аеродром

Фотографии од нашата посета.

Повеќе

19.03.2017Ракометна Академија

Фотогалерија од денешните средби во мини-лигата на Металург

Повеќе

18.03.2017Ракометна Академија

Фотогалерија од денешните средби во мини-лигата на Металург, група Скопје

Фотографии од денешниот ден.

Повеќе

14.03.2017Ракометна Академија

Фотогалерија од нашата посета на школата “Љубен Лапе“ во Аеродром

Фотографии од нашата посета.

Повеќе

08.03.2017Ракометна Академија

Фотогалерија од нашата посета на женската школа “Лазо Ангеловски“ во Аеродром

Фотографии од нашата посета.

Повеќе

03.03.2017Ракометна Академија

Фотогалерија од нашата посета на школата “Кочо Рацин“ од Петровец

Повеќе

01.03.2017Ракометна Академија

Фотогалерија од нашата посета на школата “Автокоманда“ од Автокоманда

Фотографии од нашата посета.

Повеќе

24.02.2017Ракометна Академија

Фотогалерија од нашата посета на школата “Крум Тошев“ од Трубарево

Фотографии од нашата посета.

Повеќе

22.02.2017Ракометна Академија

Фотогалерија од нашата посета на школата “Стив Наумов“ од Автокоманда

Фотографии од нашата посета.

Повеќе

21.02.2017Ракометна Академија

Фотогалерија од турнирот во Македонска Каменица

Фотографии од турнирот.

Повеќе
 
123    

Следен натпревар

Првенство на Македонија02.04.2017 | 18:00

vs.

Следни натпревари

  • Лига на шампиони
  • Супер лига

02.04.2017  

18.00 ч.

Металург - Вардар 


Првенство на Македонија

5/6.04.2017


Пелистер - Металург


Првенство на Македонија

8/9.04.2017   

Металург - Охрид


Првенство на Македонија

29.10.2016

12.00 ч.

Вардар СЦЈС - ЖРК Металург

Јане Сандански

03.11.2016

19.30 ч.

ЖРККуманово - ЖРК Металург

Куманово

05.11.2016


ЖРК Металург - ЖРК Гевгелија

Автокоманда

01.04.2017

18.00 ч.

Вардар Јуниор - Металург 2

СРЦ “Кале“

5/6.04.2017

Металург 2 - Пролет

Автокоманда

8/9.04.2017


Радовиш - Металург 2

Радовиш

ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Барселона 1 2
2. Кил 1 2
3. Силкеборг 1 2
4. Фленсбург 1 1
5. Веспрем 0 0
6. Висла Плок 1 0
7. Кадетен 1 0
8. ПСЖ 1 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 0 0
2. Киелце 0 0
3. Кристијанштад 0 0
4. Мешков Брест 0 0
5. Пик Сегед 0 0
6. ППД Загреб 0 0
7. Р.Н.Левен 0 0
8. Цеље 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Елверум 0 0
2. Ла Риоха 0 0
3. Металург 0 0
4. Монпелје 0 0
5. Татран Прешов 0 0
6. Чеховски Медведи 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Бешикташ 0 0
2. Брага 0 0
3. Динамо Букурешт 0 0
4. Мотор Запорожје 0 0
5. Нант 0 0
6. Холстебро 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Охрид 18 43
2. Пелистер 18 43
3. Работник 18 40
4. Борец 18 29
5. Пролет 18 25
6. Радовиш 18 25
7. Прилеп 18 24
8. Металург 2 18 19
9. Вардар Јуниор 18 14
10. Работнички 18 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 17 44
2. Веспрем 18 44
3. ППД Загреб 16 34
4. Цеље 18 33
5. Мешков Брест 17 32
6. Горење 18 18
7. Металург 17 17
8. Нексе 17 15
9. Татран Прешов 18 10
10. Извиѓач 17 4