РК Металург 2

07.06.2017РК Металург 2

Фотогалерија од бараж-натпреварот Металург 2 - Вардар 2

Фотографии од средбата.

Повеќе

01.06.2017РК Металург 2

Фотогалерија од плејаут средбата Металург 2 - Прилеп

Фотографии од средбата.

Повеќе

27.05.2017РК Металург 2

Фотогалерија од средбата Работнички - Металург 2

Фотографии од средбата.

Повеќе

24.05.2017РК Металург 2

Фотогалерија од плејаут-средбата Металург 2 - Радовиш

Фотографии од средбата.

Повеќе

29.04.2017Домашно првенство

Фотогалерија од средбата Металург 2 - Вардар Јуниор

Фотографии од средбата.

Повеќе

19.04.2017РК Металург 2

Фотогалерија од средбата Металург 2 - Работнички

Фотографии од средбата.

Повеќе

05.04.2017РК Металург 2

Фотогалерија од средбата Металург 2 - Пролет

Повеќе

01.04.2017РК Металург 2

Фотогалерија од средбата Вардар Јуниор - Металург 2

Повеќе

18.03.2017РК Металург 2

Фотогалерија од средбата Металург 2 - Пелистер

Фотографии од средбата.

Повеќе

03.03.2017РК Металург 2

Фотогалерија од средбата Металург 2 - Еурофарм Работник

Фотографии од средбата.

Повеќе
 
12   

Следен натпревар

Плејоф од првенство на Македонија30.05.2017 | 18:30

vs.

Следни натпревари

  • Лига на шампиони
  • Супер лига


  26.04.2017

19.00 ч.

ЖРК Куманово - ЖРК Металург

Куманово


01.06.2017

14.00 ч.

Металург 2 - ПрилепТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Барселона 1 2
2. Кил 1 2
3. Силкеборг 1 2
4. Фленсбург 1 1
5. Веспрем 0 0
6. Висла Плок 1 0
7. Кадетен 1 0
8. ПСЖ 1 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 0 0
2. Киелце 0 0
3. Кристијанштад 0 0
4. Мешков Брест 0 0
5. Пик Сегед 0 0
6. ППД Загреб 0 0
7. Р.Н.Левен 0 0
8. Цеље 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Елверум 0 0
2. Ла Риоха 0 0
3. Металург 0 0
4. Монпелје 0 0
5. Татран Прешов 0 0
6. Чеховски Медведи 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Бешикташ 0 0
2. Брага 0 0
3. Динамо Букурешт 0 0
4. Мотор Запорожје 0 0
5. Нант 0 0
6. Холстебро 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 9 24
2. Металург 9 24
3. Работник 9 12
4. Охрид 9 9
5. Пелистер 9 9
6. Борец 9 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 17 44
2. Веспрем 18 44
3. ППД Загреб 16 34
4. Цеље 18 33
5. Мешков Брест 17 32
6. Горење 18 18
7. Металург 17 17
8. Нексе 17 15
9. Татран Прешов 18 10
10. Извиѓач 17 4