РК Металург

17.03.2017РК Металург

Фотогалерија од тренингот на Металург во Пореч

Фотографии од тренингот.

Повеќе

26.02.2017РК Металург

Фотогалерија: Металург гостин на Фитнес & спа центарот “Парк“

Металург денеска вежбаше во ултрамодерниот Фитнес & спа центар “Парк“, како гостин на овој прекрасен комплекс.

Повеќе

22.02.2017РК Металург

Фотогалерија од средбата Металург - Горење Велење

Фотографии на Маја Јаневска-Илиева од “Нова Македонија“.

Повеќе

12.02.2017РК Металург

Фотогалерија од средбата Металург - Чеховски Медведи

Фотографии на Игор Бансколиев од “Нова Македонија“.

Повеќе

12.02.2017РК Металург

Фотогалерија од амбиентот од средбата Металург - Чеховски Медведи

Погледнете каков беше амбиентот од средбата Металург - Чеховски Медведи.

Повеќе

08.02.2017РК Металург

Фотогалерија од средбата Металург - ППД Загреб

Фотографии на Игор Бансколиев од “Нова Македонија“.

Повеќе

14.12.2016РК Металург

Фотогалерија од заминувањето на Металург за Словенија и за Словачка

Нашите ракометари пред нови предизвици.

Повеќе

07.12.2016РК Металург

Фотогалерија од средбата Мешков Брест - Металург

Фотографии од средбата.

Повеќе

06.12.2016РК Металург

Фотогалерија: Металург отпатува за Белорусија

Фотографии од заминувањето на Металург во Брест.

Повеќе

28.11.2016РК Металург

Фотогалерија од средбата Металург - Татран Прешов

Фотографии на Дарко Андоновски од “Нова Македонија“.

Повеќе
 
123    

Следен натпревар

Првенство на Македонија02.04.2017 | 18:00

vs.

Следни натпревари

  • Лига на шампиони
  • Супер лига

02.04.2017  

18.00 ч.

Металург - Вардар 


Првенство на Македонија

5/6.04.2017


Пелистер - Металург


Првенство на Македонија

8/9.04.2017   

Металург - Охрид


Првенство на Македонија

29.10.2016

12.00 ч.

Вардар СЦЈС - ЖРК Металург

Јане Сандански

03.11.2016

19.30 ч.

ЖРККуманово - ЖРК Металург

Куманово

05.11.2016


ЖРК Металург - ЖРК Гевгелија

Автокоманда

01.04.2017

18.00 ч.

Вардар Јуниор - Металург 2

СРЦ “Кале“

5/6.04.2017

Металург 2 - Пролет

Автокоманда

8/9.04.2017


Радовиш - Металург 2

Радовиш

ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Барселона 1 2
2. Кил 1 2
3. Силкеборг 1 2
4. Фленсбург 1 1
5. Веспрем 0 0
6. Висла Плок 1 0
7. Кадетен 1 0
8. ПСЖ 1 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 0 0
2. Киелце 0 0
3. Кристијанштад 0 0
4. Мешков Брест 0 0
5. Пик Сегед 0 0
6. ППД Загреб 0 0
7. Р.Н.Левен 0 0
8. Цеље 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Елверум 0 0
2. Ла Риоха 0 0
3. Металург 0 0
4. Монпелје 0 0
5. Татран Прешов 0 0
6. Чеховски Медведи 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Бешикташ 0 0
2. Брага 0 0
3. Динамо Букурешт 0 0
4. Мотор Запорожје 0 0
5. Нант 0 0
6. Холстебро 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Охрид 18 43
2. Пелистер 18 43
3. Работник 18 40
4. Борец 18 29
5. Пролет 18 25
6. Радовиш 18 25
7. Прилеп 18 24
8. Металург 2 18 19
9. Вардар Јуниор 18 14
10. Работнички 18 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 17 44
2. Веспрем 18 44
3. ППД Загреб 16 34
4. Цеље 18 33
5. Мешков Брест 17 32
6. Горење 18 18
7. Металург 17 17
8. Нексе 17 15
9. Татран Прешов 18 10
10. Извиѓач 17 4

Најнови вести

Фотогалерија од тренингот на Металург во Пореч

Фотогалерија: Металург гостин на Фитнес & спа центарот “Парк“

Фотогалерија од средбата Металург - Горење Велење


ПОГЛЕДНИ ГИ СИТЕ ВЕСТИ