РК Металург

22.11.2016РК Металург

Фотогалерија од средбата Вардар - Металург

Фотографии на Дарко Андоновски од “Нова Македонија“.

Повеќе

21.11.2016РК Металург

Фотогалерија од средбата Елверум - Металург

Фотографии од фејсбук-профилот на Елверум.

Повеќе

11.11.2016РК Металург

Фотогалерија од средбата Металург - Монпелје

Фотографии на Игор Бансколиев од “Нова Македонија“.

Повеќе

11.11.2016РК Металург

Фотогалерија: Амбиентот од вчерашниот натпревар Металург - Монпелје

Фотографии од вчерашната средба.

Повеќе

09.11.2016РК Металург

Фотогалерија од средбата Металург - Извиѓач

Фотографии на Игор Бансколиев од “Нова Македонија“.

Повеќе

09.11.2016РК Металург

Фотогалерија: Дел од амбиентот од средбата со Извиѓач

Дел од амбиентот од средбата со Извиѓач

Повеќе

27.10.2016РК Металург

Фотогалерија од средбата Металург - Цеље ПЛ

Фотографии на Маја Јаневска-Илиева од “Нова Македонија“.

Повеќе

17.10.2016РК Металург

Фотогалерија: Ракометарите на Металург заминаа за Словенија

Го испративме Металург

Повеќе

16.10.2016РК Металург

Фотогалерија од средбата Металург - Ла Риоха

Фотографии на Дарко Андоновски од “Нова Македонија“.

Повеќе

16.10.2016РК Металург

Фотогалерија: Заслужена радост на ракометарите на Металург

Нашитеракометари заслужија да се радуваат, по средбата со Ла Риоха.

Повеќе
 
123    

Следен натпревар

СЕХА лига07.03.2017 | 19:00

vs.

Следни натпревари

  • Лига на шампиони
  • Супер лига

21.02.2017  

17.45 ч.

Металург - Горење 


СЕХА лига

28.02.2017

17.00 ч.

Извиѓач - Металург


СЕХА лига

07.03.2017   

18.00 ч.

Нексе - Металург


 СЕХА лига

29.10.2016

12.00 ч.

Вардар СЦЈС - ЖРК Металург

Јане Сандански

03.11.2016

19.30 ч.

ЖРККуманово - ЖРК Металург

Куманово

05.11.2016


ЖРК Металург - ЖРК Гевгелија

Автокоманда

29.10.2016

18.00 ч.

Пелистер - Металург 2

Битола

12.11.2016

Металург 2 - Прилеп

Автокоманда

16.11.2016


Металург 2 - Пролет     

Автокоманда

ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Барселона 1 2
2. Кил 1 2
3. Силкеборг 1 2
4. Фленсбург 1 1
5. Веспрем 0 0
6. Висла Плок 1 0
7. Кадетен 1 0
8. ПСЖ 1 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 0 0
2. Киелце 0 0
3. Кристијанштад 0 0
4. Мешков Брест 0 0
5. Пик Сегед 0 0
6. ППД Загреб 0 0
7. Р.Н.Левен 0 0
8. Цеље 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Елверум 0 0
2. Ла Риоха 0 0
3. Металург 0 0
4. Монпелје 0 0
5. Татран Прешов 0 0
6. Чеховски Медведи 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Бешикташ 0 0
2. Брага 0 0
3. Динамо Букурешт 0 0
4. Мотор Запорожје 0 0
5. Нант 0 0
6. Холстебро 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Охрид 17 40
2. Пелистер 17 40
3. Работник 17 37
4. Борец 17 29
5. Радовиш 17 25
6. Прилеп 17 23
7. Пролет 17 22
8. Металург 2 17 18
9. Вардар Јуниор 17 14
10. Работнички 17 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 17 44
2. Веспрем 18 44
3. ППД Загреб 16 34
4. Цеље 18 33
5. Мешков Брест 17 32
6. Горење 18 18
7. Металург 17 17
8. Нексе 17 15
9. Татран Прешов 18 10
10. Извиѓач 17 4

Најнови вести

Фотогалерија од средбата Металург - Чеховски Медведи

Фотогалерија од амбиентот од средбата Металург - Чеховски Медведи

Фотогалерија од средбата Металург - ППД Загреб


ПОГЛЕДНИ ГИ СИТЕ ВЕСТИ