РК Металург

15.10.2016РК Металург

Фотогалерија: Амбиентот од денешната средба Металург - Ла Риоха

Фотографии на Дарко Андоновски од Нова Македонија“.

Повеќе

10.10.2016РК Металург

Фотогалерија од заминувањето на Металург во Загреб

Металург отпатува за Загреб.

Повеќе

07.10.2016РК Металург

Фотогалерија од средбата Чеховски Медведи - Металург

Користени се фотографии од официјалниот сајт на Чеховски Медведи

Повеќе

28.09.2016РК Металург

Фотогалерија од заминувањето на Металург во Прешов

Металург замина за Прешов

Повеќе

28.09.2016РК Металург

Фотогалерија од средбата Металург - Нексе

Фотографии на Игор Бансколиев од “Нова Македонија“

Повеќе

25.09.2016РК Металург

Фотогалерија: Заслужена радост

Фотографии на Дарко Андоновски од “Нова Македонија“.

Повеќе

25.09.2016РК Металург

Фотогалерија: Решавачкиот гол на Филип Талески

Фотографии на Дарко Андоновски од “Нова Македонија“.

Повеќе

25.09.2016РК Металург

Фотогалерија: Амбиентот од вчерашната средба меѓу Металург и Елверум

Фотографии на Дарко Андоновски од “Нова Македонија“.

Повеќе

25.09.2016РК Металург

Фотогалерија од средбата Металург - Елверум

Фотографии на Дарко Андоновски од “Нова Македонија“.

Повеќе
 
123    

Следен натпревар

СЕХА лига07.03.2017 | 19:00

vs.

Следни натпревари

  • Лига на шампиони
  • Супер лига

21.02.2017  

17.45 ч.

Металург - Горење 


СЕХА лига

28.02.2017

17.00 ч.

Извиѓач - Металург


СЕХА лига

07.03.2017   

18.00 ч.

Нексе - Металург


 СЕХА лига

29.10.2016

12.00 ч.

Вардар СЦЈС - ЖРК Металург

Јане Сандански

03.11.2016

19.30 ч.

ЖРККуманово - ЖРК Металург

Куманово

05.11.2016


ЖРК Металург - ЖРК Гевгелија

Автокоманда

29.10.2016

18.00 ч.

Пелистер - Металург 2

Битола

12.11.2016

Металург 2 - Прилеп

Автокоманда

16.11.2016


Металург 2 - Пролет     

Автокоманда

ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Барселона 1 2
2. Кил 1 2
3. Силкеборг 1 2
4. Фленсбург 1 1
5. Веспрем 0 0
6. Висла Плок 1 0
7. Кадетен 1 0
8. ПСЖ 1 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 0 0
2. Киелце 0 0
3. Кристијанштад 0 0
4. Мешков Брест 0 0
5. Пик Сегед 0 0
6. ППД Загреб 0 0
7. Р.Н.Левен 0 0
8. Цеље 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Елверум 0 0
2. Ла Риоха 0 0
3. Металург 0 0
4. Монпелје 0 0
5. Татран Прешов 0 0
6. Чеховски Медведи 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Бешикташ 0 0
2. Брага 0 0
3. Динамо Букурешт 0 0
4. Мотор Запорожје 0 0
5. Нант 0 0
6. Холстебро 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Охрид 17 40
2. Пелистер 17 40
3. Работник 17 37
4. Борец 17 29
5. Радовиш 17 25
6. Прилеп 17 23
7. Пролет 17 22
8. Металург 2 17 18
9. Вардар Јуниор 17 14
10. Работнички 17 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 17 44
2. Веспрем 18 44
3. ППД Загреб 16 34
4. Цеље 18 33
5. Мешков Брест 17 32
6. Горење 18 18
7. Металург 17 17
8. Нексе 17 15
9. Татран Прешов 18 10
10. Извиѓач 17 4

Најнови вести

Фотогалерија од заминувањето на Металург за Словенија и за Словачка

Фотогалерија од средбата Мешков Брест - Металург

Фотогалерија: Металург отпатува за Белорусија


ПОГЛЕДНИ ГИ СИТЕ ВЕСТИ