РК Металург

09.11.2016РК Металург

Фотогалерија од средбата Металург - Извиѓач

Фотографии на Игор Бансколиев од “Нова Македонија“.

Повеќе

09.11.2016РК Металург

Фотогалерија: Дел од амбиентот од средбата со Извиѓач

Дел од амбиентот од средбата со Извиѓач

Повеќе

27.10.2016РК Металург

Фотогалерија од средбата Металург - Цеље ПЛ

Фотографии на Маја Јаневска-Илиева од “Нова Македонија“.

Повеќе

17.10.2016РК Металург

Фотогалерија: Ракометарите на Металург заминаа за Словенија

Го испративме Металург

Повеќе

16.10.2016РК Металург

Фотогалерија од средбата Металург - Ла Риоха

Фотографии на Дарко Андоновски од “Нова Македонија“.

Повеќе

16.10.2016РК Металург

Фотогалерија: Заслужена радост на ракометарите на Металург

Нашитеракометари заслужија да се радуваат, по средбата со Ла Риоха.

Повеќе

15.10.2016РК Металург

Фотогалерија: Амбиентот од денешната средба Металург - Ла Риоха

Фотографии на Дарко Андоновски од Нова Македонија“.

Повеќе

10.10.2016РК Металург

Фотогалерија од заминувањето на Металург во Загреб

Металург отпатува за Загреб.

Повеќе

07.10.2016РК Металург

Фотогалерија од средбата Чеховски Медведи - Металург

Користени се фотографии од официјалниот сајт на Чеховски Медведи

Повеќе

28.09.2016РК Металург

Фотогалерија од заминувањето на Металург во Прешов

Металург замина за Прешов

Повеќе
 
1345      

Следен натпревар

Регионална СЕХА-лига02.09.2017 | 17:45

vs.

Следни натпревари

  • Лига на шампиони
  • Супер лига


  26.04.2017

19.00 ч.

ЖРК Куманово - ЖРК Металург

Куманово


01.06.2017

14.00 ч.

Металург 2 - ПрилепТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Барселона 1 2
2. Кил 1 2
3. Силкеборг 1 2
4. Фленсбург 1 1
5. Веспрем 0 0
6. Висла Плок 1 0
7. Кадетен 1 0
8. ПСЖ 1 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 0 0
2. Киелце 0 0
3. Кристијанштад 0 0
4. Мешков Брест 0 0
5. Пик Сегед 0 0
6. ППД Загреб 0 0
7. Р.Н.Левен 0 0
8. Цеље 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Елверум 0 0
2. Ла Риоха 0 0
3. Металург 0 0
4. Монпелје 0 0
5. Татран Прешов 0 0
6. Чеховски Медведи 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Бешикташ 0 0
2. Брага 0 0
3. Динамо Букурешт 0 0
4. Мотор Запорожје 0 0
5. Нант 0 0
6. Холстебро 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 9 24
2. Металург 9 24
3. Работник 9 12
4. Охрид 9 9
5. Пелистер 9 9
6. Борец 9 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 17 44
2. Веспрем 18 44
3. ППД Загреб 16 34
4. Цеље 18 33
5. Мешков Брест 17 32
6. Горење 18 18
7. Металург 17 17
8. Нексе 17 15
9. Татран Прешов 18 10
10. Извиѓач 17 4

Најнови вести

Фотогалерија од средбата Вардар - Металург

Фотогалерија од средбата Металург - Еурофарм Работник

Фотогалерија од финалната куп-средба Металург - Прилеп


ПОГЛЕДНИ ГИ СИТЕ ВЕСТИ