ЖРК Металург

21.05.2017ЖРК Металург

Фотогалерија од полуфиналната плејоф средба меѓу екипите на Вардар СЦЈС и на ЖРК Металург

Повеќе

21.05.2017ЖРК Металург

Фотогалерија: ЖРК Металург ги доби сребрените медали во Купот на Македонија

Фотографии од доделувањето.

Повеќе

21.05.2017ЖРК Металург

Фотогалерија од финалната Куп-средба меѓу ЖРК Металург - ЖРК Вардар

Фотографии од средбата.

Повеќе

19.05.2017ЖРК Металург

Фотогалерија од полуфиналната куп-средба ЖРК Металург - ЖРК Прилеп

Фотографии од средбата.

Повеќе

17.05.2017ЖРК Металург

Фотогалерија од средбата ЖРК Металург - ЖРК Пелистер

Фотографии од средбата.

Повеќе

10.05.2017ЖРК Металург

Фотогалерија од средбата ЖРК Металург - ЖРК Куманово

Фотографии од средбата.

Повеќе

12.04.2017ЖРК Металург

Фотогалерија од средбата Вардар СЦЈС - ЖРК Металург

Фотографии од средбата.

Повеќе

24.03.2017ЖРК Металург

Фотогалерија од средбата ЖРК Металург - Овче Поле

Фотографии од средбата.

Повеќе

03.03.2017ЖРК Металург

Фотогалерија од средбата ЖРК Гевгелија - ЖРК Металург

Фотографии од средбата.

Повеќе

25.02.2017ЖРК Металург

Фотогалерија од средбата ЖРК Металург - ЖРК Вардар СЦЈС

Фотографии од средбата.

Повеќе
 
12   

Следен натпревар

Плејоф од првенство на Македонија30.05.2017 | 18:30

vs.

Следни натпревари

  • Лига на шампиони
  • Супер лига


  26.04.2017

19.00 ч.

ЖРК Куманово - ЖРК Металург

Куманово


01.06.2017

14.00 ч.

Металург 2 - ПрилепТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Барселона 1 2
2. Кил 1 2
3. Силкеборг 1 2
4. Фленсбург 1 1
5. Веспрем 0 0
6. Висла Плок 1 0
7. Кадетен 1 0
8. ПСЖ 1 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 0 0
2. Киелце 0 0
3. Кристијанштад 0 0
4. Мешков Брест 0 0
5. Пик Сегед 0 0
6. ППД Загреб 0 0
7. Р.Н.Левен 0 0
8. Цеље 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Елверум 0 0
2. Ла Риоха 0 0
3. Металург 0 0
4. Монпелје 0 0
5. Татран Прешов 0 0
6. Чеховски Медведи 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Бешикташ 0 0
2. Брага 0 0
3. Динамо Букурешт 0 0
4. Мотор Запорожје 0 0
5. Нант 0 0
6. Холстебро 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 9 24
2. Металург 9 24
3. Работник 9 12
4. Охрид 9 9
5. Пелистер 9 9
6. Борец 9 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 17 44
2. Веспрем 18 44
3. ППД Загреб 16 34
4. Цеље 18 33
5. Мешков Брест 17 32
6. Горење 18 18
7. Металург 17 17
8. Нексе 17 15
9. Татран Прешов 18 10
10. Извиѓач 17 4