Генсхајмер цврсто на врвот на листата на стрелците во Лигата на шампионите

12.02.2018 00:12
1

По комплетирањето на 11. коло во Лигата на шампионите, Уве Генсхајмер (ПСЖ) е закотвен на врвот на листата на стрелците. Далеку зад него е Мате Лекај (Веспрем), а уште подалеку е Андре Шмид (Р.Н.Левен).

.

Топ 10:

Capture

Прочитано 229 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 8 = 13