Голот на Мартин Велковски меѓу најубавите пет гола на 1. коло на СЕХА-лигата

03.09.2017 21:49
19679111_1032860226816717_6890939028993638255_o

СЕХА-лигата ги објави петте најубави голови од првото коло на ова регионално натпреварување, а на петтото место е пласиран “слаломот“ на Мартин Велковски од средбата со Вардар.

 

Петте најубави гола:

1. Доминик Крок (Татран Прешов)

2. Павле Бандука (Динамо Панчево)

3. Марин Јелиниќ (Нексе)

4. Борут Мачковшек (Цеље ПЛ)

5. Мартин Велковски (Металург)

 

Прочитано 7 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


6 − = 5