Топ Вести

Халил Јагањац е трет стрелец во досегашниот тек на Лигата на шампионите

13.11.2017 00:19
GIL_0974_resize

По комплетирањето на седмото коло на групната фаза на Лигата на шампионите, на врвот на листата на стрелците на ова елитно натпреварување се најдоа петмина ракометари, а меѓу нив и нашиот Халил Јагањац, кој, со 42 постигнати гола, е на делба на третото место и заостанува само два гола зад водечката двојка.

.

Топ 5 листа на стрелци во Лигата на шампионите:

1. Рамазан Доне  (Бешикташ)   44

1.  Стипе Мандалиниќ  (ППД Загреб)   44

3.  Халил Јагањац  (Металург)   42

3.  Андре Шмидт  (Р.Н.Левен)   42

3.  Мате Лекај  (Веспрем)   42

Прочитано 0 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 4 = 4