Халил Јагањац падна на 5. место на листата на стрелците во Лигата на шампионите

05.11.2017 23:04
MJI_5969_resize

Денешното резултатски слабо издание на нашиот најдобар стрелец во Лигата на шампионите го симна Халил Јагањац од второто место на листата на најдобри стрелци и сега тој е сместен на петтото место, кое го дели со Рамазан Доне од Бешикташ.

.

Топ 5 листа на стрелци во Лигата на шампионите:

1. Мате Лекај  (Веспрем)   42 гола

2.  Уве Генсхајмер  (ПСЖ)   38

3.  Стипе Мандалиниќ  (ППД Загреб)   38

4.  Андре Шмидт  (Р.Н.Левен)   38

5.  Халил Јагањац  (Металург)   37

5.  Рамазан Доне  (Бешикташ)   37

Прочитано 161 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 3 = 1