Кадетите на Металург го освоија 5. место на турнирот во Сараево

10.09.2017 20:46
21414846_707516272787785_2510029143123064221_o

Во Сараево, главниот град на БиХ, заврши 2. Меѓународен кадетски турнир “Повеќе од игра“, на кој учествуваше и кадетскиот тим на Металург, предводен од директорот на Академија Металург Тони Ристески и од тренерот Никола Матлиески.

Нашите кадети на крајот го освоија петтото место на овој меѓународен турнир.

 

Резултати на Металург:

08.09.2017, 17.15 часот: Металург –Извиѓач  18:18

09.09.2017, 10.00 часот: Селекција на Сараево – Металург  16:24

09.09.2017, 15.10 часот: Партизан – Металург  19:15

10.09.2017, 11 часот, натпревар за 5. место: Металург – РК Баљиќ/Метличиќ  24:15

 

Победник на турнирот е екипата на Цеље ПЛ. која во финалето го совлада Извиѓач, со резултат 19:16, и која ја одбрани титулата освоена минатата година. Во натпреварот за третото место, Борац го совлада Партизан, со резултат 20:14, а во натпреварот за седмото место селекцијата на Сараево го победи тимот на Црвена Звезда, со 28:27.

Прочитано 99 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


8 + = 10