ЖРК Металург Вести

18.07.2017ЖРК Металург Вести

ЖРК Металург го доби најтешкиот противник во 3. коло на Челинџ Купот

Нашите девојки добија тежок противник.

Повеќе

18.07.2017ЖРК Металург Вести

Елена Петковска потпиша за полски Лублин

Доскорешната ракометарка на ЖРК Металург се пресели во првенството на Полска.

Повеќе

10.07.2017ЕХФ купови

ЖРК Металург меѓу носителите во Челинџ-купот

Женската екипа на Металург е меѓу носителите во Челинџ-купот.

Повеќе

04.07.2017ЖРК Металург Вести

Три ракометарки на ЖРК Металург потпишаа за солунски ПАОК

Три наши ракометарки заминаа во грчкото првенство.

Повеќе

21.05.2017Домашно првенство

Пораз на ЖРК Металург во полуфиналето на плејофот во првенството на Македонија

Нашите девојки се поразени од екипата на Вардар СЦЈС.

Повеќе

21.05.2017Куп на Македонија

Доделени се индивидуалните и екипни награди во Купот на Македонија за жени

Доделени се наградите и пехарите.

Повеќе

20.05.2017Куп на Македонија

ЖРК Вардар очекувано го освои Купот на Македонија

ЖРК Вардар убедливо го совлада тимот на ЖРК Металург.

Повеќе

19.05.2017Куп на Македонија

ЖРК Металург преку Прилеп во финалето на Купот на Македонија

ЖРК Металург ќе настапи во финалето на Купот на Македонија.

Повеќе

17.05.2017Домашно првенство

Пелистер декласиран во Автокоманда

Дебакл на Пелистер.

Повеќе

16.05.2017Куп на Македонија

Распоред на натпреварите на Ф4 турнирот во женскиот Куп на Македонија

Во Автокоманда се игра завршницата во женскиот Куп на Македонија.

Повеќе
 
1234     

Следен натпревар

Плејоф од првенство на Македонија30.05.2017 | 18:30

vs.

Следни натпревари

  • Лига на шампиони
  • Супер лига


  26.04.2017

19.00 ч.

ЖРК Куманово - ЖРК Металург

Куманово


01.06.2017

14.00 ч.

Металург 2 - ПрилепТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Барселона 1 2
2. Кил 1 2
3. Силкеборг 1 2
4. Фленсбург 1 1
5. Веспрем 0 0
6. Висла Плок 1 0
7. Кадетен 1 0
8. ПСЖ 1 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 0 0
2. Киелце 0 0
3. Кристијанштад 0 0
4. Мешков Брест 0 0
5. Пик Сегед 0 0
6. ППД Загреб 0 0
7. Р.Н.Левен 0 0
8. Цеље 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Елверум 0 0
2. Ла Риоха 0 0
3. Металург 0 0
4. Монпелје 0 0
5. Татран Прешов 0 0
6. Чеховски Медведи 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Бешикташ 0 0
2. Брага 0 0
3. Динамо Букурешт 0 0
4. Мотор Запорожје 0 0
5. Нант 0 0
6. Холстебро 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 9 24
2. Металург 9 24
3. Работник 9 12
4. Охрид 9 9
5. Пелистер 9 9
6. Борец 9 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 17 44
2. Веспрем 18 44
3. ППД Загреб 16 34
4. Цеље 18 33
5. Мешков Брест 17 32
6. Горење 18 18
7. Металург 17 17
8. Нексе 17 15
9. Татран Прешов 18 10
10. Извиѓач 17 4

Најнови вести

ЖРК Металург го доби најтешкиот противник во 3. коло на Челинџ Купот

Елена Петковска потпиша за полски Лублин

ЖРК Металург меѓу носителите во Челинџ-купот


ПОГЛЕДНИ ГИ СИТЕ ВЕСТИ