ЖРК Металург Вести

24.03.2017Домашно првенство

ЖРК Металург го декласираше тимот на Овче Поле

Дебакл на Овче Поле во Автокоманда.

Повеќе

03.03.2017Домашно првенство

ЖРК Металург им се врати на победите

ЖРК Металург повторно победува.

Повеќе

25.02.2017Домашно првенство

Тесен пораз на драстично ослабениот ЖРК Металург

Вардар СЦЈС конечно се радуваше на една победа против ЖРК Металург

Повеќе

06.02.2017ЖРК Металург Вести

Успешно е оперирана Марија Николиќ

Пикерот на ЖРК Металург е оперирана во болницата “8 Септември“.

Повеќе

11.01.2017Домашно првенство

ЖРК Металург ги почна зимските подготовки

Девојките стартуваа со подготовките за вториот дел од сезоната.

Повеќе

11.12.2016Домашно првенство

ЖРК Металург со минимална победа се врати од Прилеп

Тесна победа на ЖРК Металург.

Повеќе

20.11.2016Домашно првенство

Брзите контри на ЖРК Металург го уништија отпорот на Куманово

Лесна победа на ЖРК Металург.

Повеќе

18.11.2016Домашно првенство

ЖРК Металург стигна и до десеттата победа

Нова победа на ЖРК Металург.

Повеќе

17.11.2016Домашно првенство

ЖРК Металург ја нанижа и деветтата победа

Девет натпревари - девет победи на ЖРК Металург.

Повеќе

05.11.2016Домашно првенство

По одличниот отпор во првото, Гевгелија се распадна во второто полувреме

Осма победа на ЖРК Металург.

Повеќе
 
123    

Следен натпревар

Првенство на Македонија02.04.2017 | 18:00

vs.

Следни натпревари

  • Лига на шампиони
  • Супер лига

02.04.2017  

18.00 ч.

Металург - Вардар 


Првенство на Македонија

5/6.04.2017


Пелистер - Металург


Првенство на Македонија

8/9.04.2017   

Металург - Охрид


Првенство на Македонија

29.10.2016

12.00 ч.

Вардар СЦЈС - ЖРК Металург

Јане Сандански

03.11.2016

19.30 ч.

ЖРККуманово - ЖРК Металург

Куманово

05.11.2016


ЖРК Металург - ЖРК Гевгелија

Автокоманда

01.04.2017

18.00 ч.

Вардар Јуниор - Металург 2

СРЦ “Кале“

5/6.04.2017

Металург 2 - Пролет

Автокоманда

8/9.04.2017


Радовиш - Металург 2

Радовиш

ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Барселона 1 2
2. Кил 1 2
3. Силкеборг 1 2
4. Фленсбург 1 1
5. Веспрем 0 0
6. Висла Плок 1 0
7. Кадетен 1 0
8. ПСЖ 1 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 0 0
2. Киелце 0 0
3. Кристијанштад 0 0
4. Мешков Брест 0 0
5. Пик Сегед 0 0
6. ППД Загреб 0 0
7. Р.Н.Левен 0 0
8. Цеље 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Елверум 0 0
2. Ла Риоха 0 0
3. Металург 0 0
4. Монпелје 0 0
5. Татран Прешов 0 0
6. Чеховски Медведи 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Бешикташ 0 0
2. Брага 0 0
3. Динамо Букурешт 0 0
4. Мотор Запорожје 0 0
5. Нант 0 0
6. Холстебро 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Охрид 18 43
2. Пелистер 18 43
3. Работник 18 40
4. Борец 18 29
5. Пролет 18 25
6. Радовиш 18 25
7. Прилеп 18 24
8. Металург 2 18 19
9. Вардар Јуниор 18 14
10. Работнички 18 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 17 44
2. Веспрем 18 44
3. ППД Загреб 16 34
4. Цеље 18 33
5. Мешков Брест 17 32
6. Горење 18 18
7. Металург 17 17
8. Нексе 17 15
9. Татран Прешов 18 10
10. Извиѓач 17 4

Најнови вести

ЖРК Металург го декласираше тимот на Овче Поле

ЖРК Металург им се врати на победите

Тесен пораз на драстично ослабениот ЖРК Металург


ПОГЛЕДНИ ГИ СИТЕ ВЕСТИ