Комплетирано 3. коло на Лигата на шампионите. Денешни резултати

01.10.2017 20:26
1338067187_resize

Со денешните пет одиграни средби, комплетирано е третото коло од групната фаза на Лигата на шампионите.

Вардар го совлада тимот на Висла Плок и ја продолжи својата победничка серија. Се одигра и една средба од нашата група “Д“ во која Монпелје го надигра тимот на Мотор Запорожје. Барселона и го нанесе третиот пораз на Висла Плоцк, додека екипата на Горење Велење го “сефтоса“ тимот на Скјерн. ПИК Сегед беше убедлив против екипата на Кристијанштад.

.

Резултати:

17.00:   Пик Сегед – Кристианштад (А)  36:27 (20:11)

17.00:   Горење Велење – Скјерн (Ц)  31:29 (15:14)

17.00:  

17.00:   Монпелје – Мотор Запорожје (Д)  28:20 (18:13)

19.00:   Висла Плоцк – Барселона (А)  30:37 (13:21)

.

Во претходните денови се одиграни девет средби, па да се потсетиме и на тие резултати.

Динамо Букурешт – Кадетен Шафхаузен (Ц)  29:28 (14:12)

Нант – Рајн Некар Ловен (А)  26:26 (15:16)

Кил – Алборг (Б)  27:26 (13:12)

Чеховски Медведи – Бешикташ (Д)  27:29 (17:13)

Мешков Брест – Веспрем (Б)  26:29 (12:14)

Фленсбург – ПСЖ (Б)  33:29 (13:14)

Металург – Спортинг (Д)  28:27 (17:13)

Целје – Киелце (Б)  31:27 (16:12)

Адемар Леон – Елверум (Ц)  26:30 (10:12)

Прочитано 348 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


2 − = 0