Комплетирано е 3. коло во СЕХА-лигата. Резултати и табела

12.09.2017 20:17
1y0a_lFt

Со денешните две средби, комплетирано е третото коло во СЕХА-лигата.

 

Комплетни резултати:

Вардар – Брест  31:23 (17:14)

Татран Прешов – Цеље ПЛ  25:26 (13:12)

Металург – Нексе  29:22 (15:10)

Војводина – ППД Загреб  21:29 (7:13)

Горење Велење – Динамо Панчево  34:24 (18:11)

 

Табела:

1. Вардар 3 3 0 0 95 : 65 9
2. ППД Загреб 3 2 0 1 84 : 73 6
3. Татран Прешов 3 2 0 1 82 : 77 6
4. Металург 3 2 0 1 77 : 74 6
5. Цеље ПЛ 3 2 0 1 75 : 76 6
6. Мешков Брест 3 1 0 2 75 : 79 3
7. Горење Велење 3 1 0 2 75 : 81 3
8. Нексе 3 1 0 2 74 : 84 3
9. Динамо Панчево 3 1 0 2 73 : 83 3
10. Војводина 3 0 0 3 73 : 91 0
Прочитано 318 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


8 + 4 =