Комплетирано првото коло во СЕХА-лигата. Табела

03.09.2017 18:36
seha

Со вчерашниот натпревар меѓу Металург и Вардар, комплетирано е првото коло во СЕХА-лигата.

 

Комплетни резултати од првото коло:

Татран Прешов – Брест Мешков  24:23 (11:11)

Војводина – Динамо Панчево  24:29 (16:16)

Горење Велење – Цеље ПЛ  22:25 (12:12)

ППД Загреб – Нексе  27:19 (16:6)

Металург – Вардар  23:32 (11:16)

 

Табела:

01. Вардар 1 1 0 0 32 : 23 3
02. ППД Загреб 1 1 0 0 27 : 19 3
03. Динамо Панчево 1 1 0 0 29 : 24 3
04. Цеље ПЛ 1 1 0 0 25 : 22 3
05. Taтран Прешов 1 1 0 0 24 : 23 3
06. Meшков Брест 1 0 0 1 23 : 24 0
07. Горење Велење 1 0 0 1 22 : 25 0
08. Војводина 1 0 0 1 24 : 29 0
09. Нексе 1 0 0 1 19 : 27 0
10. Meталург 1 0 0 1 23 : 32 0

 

Следно коло:

Вардар – Горење Велење

Нексе – Војводина

Татран Прешов – ППД Загреб

Цеље ПЛ – Мешков Брест

Динамо Панчево – Металург

Прочитано 0 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 3 = 5