Топ Вести

Комплетни денешни резултати од средбите во Лигата на шампионите

23.09.2017 20:51
20112016EHF-640x360_resize_resize-610x343

Денеска се одиграни седум средби од второто коло во Лигата на шампионите. Во нашата група “Д“, екипата на Монпелје го совлада тимот на Чеховски Медведи. Вардар извојува победа против Нант, Барселона одвај го совлада тимот на Кристијанштад, а Веспрем извојува важна победа против Фленсбург.

.

Денешни резултати:

23.09.2017 г., 16.00 ч.:  Чеховски Медведи – Монпелје  (Д)  24:28 (13:14)

23.09.2017 г., 16.00 ч.:  Елверум – Скјерн  (Ц)  27:31 (11:17)

23.09.2017 г., 17.30 ч.:  Вардар – Нант  (А)  27:23 (14:10)

23.09.2017 г., 17.30 ч.:  Веспрем – Фленсбург  (Б)  28:27 (15:14)

23.09.2017 г., 18.00 ч.:  Барселона – Кристијанштад  (А)  31:29 (15:12)

23.09.2017 г., 20.00 ч.:  ППД Загреб – ПИК Сегед  (А)  23:28 (12:17)

23.09.2017 г., 20.00 ч.:  Динамо Букурешт – Горење Велење  (Ц)  26:27 (10:9)

Во првиот натпревар од ова коло, одигран в среда, Р.Н.Левен ја совлада екипата на Висла Плоцк, со резултат 31:27 (13:13).

Прочитано 643 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 1 = 4